Polskie Radio Dzieciom

Dzika Odyseja - Radiowa Ekspedycja Odkrywców

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 12:04
Podczas naszego siódmego spotkania w ramach projektu "Dzika Odyseja. Radiowa ekspedycja odkywców" Krystian Tyrański, podróżnik, opowie o symbolach polskich Parków Narodowych. W spotkaniu weźmie udział także Franek - mały reporter Polskiego Radia Dzieciom, który w swojej relacji z wyprawy do Wolińskiego Parku Narodowego zdradzi jakie skarby kryje w sobie to niezwykłe miejsce.
Dzika Odyseja - Radiowa EkspedycjaOdkrywców tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom.
Dzika Odyseja - Radiowa Ekspedycja Odkrywców tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom.Foto: mat. pras.

Zapraszamy w podróż, która prowadzi po najdzikszych rejonach naszego kraju. Mamy 23 Polskie Parki Narodowe i każdy jest cudowny, jedyny i niepowtarzalny i wszystkie razem tworzą pełen obraz tego jak wygląda terytorium lodowego olbrzyma, lodowca kontynentalnego i lodowców górskich i to jest właśnie bardzo ciekawe - powiedział w jednej z audycji Polskiego Radia Dzieciom Krystian Tyrański, twórca idei, podróżnik, znany słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom jako autor audycji "Mali strażnicy dzikiego królestwa".  - Mamy przepiękne parki narodowe morskie, które trzeba połączyć z tymi parkami, które chronią rzeki, lasy, jeziora polodowcowe, piękne pagórki i 9 górskich parków narodowych. Wszystkie parki trzeba traktować jako wartość i pisać sobie dziennik ekspedycyjny, spisywać swoje złote myśli i przeżycia. Po latach będzie do czego wracać ... zachęcał gość Polskiego Radia Dzieciom.


Posłuchaj
59:35 2024_05_14 15_00_04_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 14 maja godz. 15:00

 

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 14.05.2024
Godzina emisji: 15.30.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Dzika Odyseja". Woliński Park Narodowy i Magurski Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:25
Za nami kolejne spotkanie pod hasłem "Dzika Odyseja". W "Jedynce Dzieciom" tropiliśmy ciekawostki związane z dwoma parkami narodowymi. Tym razem wybraliśmy się do Wolińskiego Parku Narodowego i Magurskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzika Odyseja. Radiowa Ekspedycja odkrywców. Wyprawa do Wigierskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 23:23
Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Dzika Odyseja. Radiowa Ekspedycja Odkrywców". Gośćmi Polskiego Radia Dzieciom był podróżnik i twórca tego projektu Krystian Tyrański oraz mały reporter PRD Franek. Wraz z początkiem ekspedycji pojawiają się nowe wyzwania. Są one związane m. in. z geologią, botaniką czy zoologią.
rozwiń zwiń