X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Przyjrzyjmy się glebie z bliska

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:00
5 grudnia każdego roku obchodziliśmy światowy dzień gleby. Jest ona częścią skorupy ziemskiej, żywą jej strukturą. Powstaje na skutek różnych procesów, głównie wietrzenia skał, a w jej wierzchniej warstwie, zewnętrznej, istnieje bardzo bujne życie przyrodnicze
Audio
  • Czym jest gleba i do czego służy? (Bajkowy ogród/ Polskie Radio Dzieciom)_30.11.19.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

O tym, czy ziemia zawsze jest ziemią, co w niej mieszka, czemu służy bomba nasienna i czemu sami możemy ją wysiewać - opowiedział Jacek Kieżmański, botanik z odrarium we wrocławskim Zoo. 

Odrarium Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego to kompleks czterech zbiorników, w których można oglądać gatunki zwierząt, występujące w różnych częściach rzeki Odry. Można tam zobaczyć nie tylko ryby, lecz także różne gatunki ptaków i roślin.

Czym jest gleba? Czy to zawsze po prostu zwykła ziemia? I do czego służy? O tym w załączonej audycji.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi:  Pascal Kaczorowki
Gość:  Jacek Kieżmański, Zoo Wrocław
Data emisji: 30.11.2019
Audycja "bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


jo

Zobacz także

Czytaj także

W krainie różowych delfinów

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 19:31
W dalekiej Amazonii w wielkiej rzece Amazonce żyją delfiny. Szare i ..różowe. Widział je nasz gość, podróżniczka, Zofia Nowaczyk. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznawanie przyrody także w przedszkolnym ogrodzie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
W “Bajkowym ogrodzie” gościliśmy przedszkolaki, które współprowadziły to wydanie audycji w ramach nowego cyklu “Lekcje w Polskim Radiu Dzieciom”. Takie spotkania to możliwość poprowadzenia zajęć przedszkolnych czy szkolnych, w wybranej radiowej audycji. Dzieci z warszawskiego przedszkola ”I love Montessori” opowiadały o tym gdzie chodzą na jesienne spacery i co się dzieje z drzewami w ich przedszkolnym ogrodzie.  
rozwiń zwiń