X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/egonkling

Pisarka poświęca czas podróżom, pisaniu książek, teatrowi i... radiu. Bo to właśnie o nim będzie jej najnowsza książka - "Stare radio. Wszystko gra!", która ma ukazać sie jeszcze w pażdzierniku bierzącego roku. Podtytuł do tej historii pomagali wymyślić słuchacze Polskiego Radia Dzieciom. Jest to opowieść o pewnym Jasiu, który w szafie, w pokoju dziadków znajduje stary radiowy odbiornik.

-  Radio mnie fascynuje  - opowiadała w "Kulturotece" Eliza Piotrowska - ma magię której  inne media nie mają. Dźwięk pozwala nam wyobrażać sobie to, czego nie widzimy a, że każdy z nas wyobraźnię ma inną - to jesteśmy twórczy. Magia tej kreacji, którą radio nam daje, bardzo mnie zachwyca. 

Posłuchaj
59:46 16.08. Kulturoteka - Piotrowska.mp3 "Radio mnie fascynuje..." Rozmowa z Elizą Piotrowską (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_16.08.2020. 

W tej ciekawej rozmowie możemy też usłyszeć między innymi o słuchowisku jakie ma powstać z tej "radiowej" opowieści i o planach  na kolejną książkę z przygodami "Cioci Jadzi". 

Eliza Piotrowska jest polską autorką i ilustratorką książek dla dzieci, a także poetką, tłumaczem języka włoskiego i krytykiem sztuki. Za książkę dla dzieci - "Ciocia Jadzia" otrzymała  wyróżnienie w VI otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego i nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Audycja "Kulturoteka"  
Data emisji: 16.08.2020
Gość: Eliza Piotrowska
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, dorosłym zaś ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Rozmowa z Wojciechem Mikołuszko, autorem książki "Wojtek"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 19:28
Ta opowieść wydaje się prosta: pewien bocian z podlaskiej wsi, zwany Wojtkiem, szykuje się do odlotu do ciepłych krajów. W tym samym czasie w pobliskim domu dzieje się coś dziwnego - tata mieszkającego tu siedmioletniego Jacka nagle wyjeżdża. Chłopiec podejrzewa, że ojciec wróci wiosną, razem z bocianem. Pod nieobecność ptasiego przyjaciela pilnuje gniazda bo przecież bez gniazda nie będzie ani bociana, ani taty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogród przez lato" w Muzeum Literatury w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 11:55
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, swoją działalność rozpoczęło w 1952 roku, w kamieniczkach na Rynku Starego Miasta, wnętrza przystosowano do potrzeb wystawienniczych. "Muzeum Literatury" - to brzmi bardzo poważnie, ale w miejscu tym dba się nie tylko o to żebyśmy odkryli mickiewiczowską twórczość lecz także o to, żeby zapoznawać najmłodszych z literaturą w fantastycznym wydaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy słowa mogą być modne? Odpowiedzi poszukano na festiwalu "Jemy borówki na polu..."

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:11
Projekt "Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" to czas przyjaznego wsłuchania się w język polski i rządzące nim zasady. W tym roku już po raz drugi na przełomie wakacyjnych miesięcy, do Rabki Zdroju zjechali poloniści i mistrzowie mowy polskiej, żeby dyskutować o zawiłościach w nazewnictwie i gramatyce. A dzięki ich pasji, dyskusji tych słuchało się pierwszorzędnie.
rozwiń zwiń