X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Lekcja języka angielskiego. Duży, większy, największy!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 23:11
Stopniowanie przymiotników jest bardzo pomocne, gdy chcemy się z kimś porozumieć! Ktoś może być wysoki, jeszcze wyższy lub po prostu jest.. żyrafą. W języku angielskim niektóre z przymiotników tworzy się bardzo łatwo, inne trzeba zapamiętać.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Stopniując, zazwyczaj dołączamy do przymiotnika końcówkę -er lub -est. Jeśli mamy do czynienia z dłuższym wyrazem dodajemy słówko more lub most. Przymiotniki nieregularne trzeba natomiast zapamiętać!

Posłuchaj
02:04 [DAB]Dzieciom (PCM) 12 sierpień 2020 16_30_01_ENG_.mp3 12.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Język angielski)

 

Audycję przygotował i prowadził Piotr Firan.

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 16:30

Na kolejne lekcje języka angielskiego zapraszamy w poniedziałek i środę o godz. 16:30

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Szukamy skarbów

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 23:11
Na plaży można zbudować domek z piasku, grać w piłkę, lub.. szukać skarbów. Dawno, dawno temu wikingowie najechali wielką Brytanię  w poszukiwaniu skarbów. Na wyspach były klasztory, w których wiele przedmiotów wykonano ze złota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Jedziemy na wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 23:11
Kolonie czy letni obóz - zanim wyjedziemy trzeba się spakować. Możemy wybrać walizkę, plecak lub torbę podróżną, i w drogę!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Co teraz robisz?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 23:11
O teraźniejszość możemy mówić w języku angielskim na dwa sposoby, używając czasu present simple gdy mamy na myśli czynności, które powtarzamy regularnie, oraz czasu present continous, gdy mówimy o czymś, co dzieje się dokładnie w tym momencie, gdy o tym wspominamy. 
rozwiń zwiń