X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nadeszła wiosna!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:55
Dni stają się coraz dłuższe, to nieomylny znak, że rozpoczęła się wiosna. Słońce zachodzi później, jest cieplej i częściej świeci słońce. To czas, gdy przyroda budzi się do życia.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Słówka dodające otuchy: spring, sun, warm, longer, long day.

Posłuchaj
02:02 [DAB]Dzieciom (PCM) 24 marzec 2021 16_30_16_ENG_.mp3 24.03.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Język angielski) 

Audycję przygotował i prowadził Piotr Firan.

Data emisji: 24.03.2021

Godzina emisji: 16:30

Na kolejne lekcje języka angielskiego zapraszamy w poniedziałek i środę o godz. 16:30

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Dzień św. Patryka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 16:55
Św. Patryk jest uważany za tego, który wyjaśnił pierwszym irlandzki chrześcijanom, czym jest Trójca Święta. Zrobił to używając koniczyny; jedna łodyga, jako znak jedności bytu, a na niej trzy listki, symbolizujące jego części: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas przeszły 

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:55
Mówiąc o tym, co już było, należy w języku angielskim użyć czasowników w odpowiedniej formie. Dzieje się tak przez dodanie końcówki -ed do jego formy podstawowej. Ale jest także dużo przypadków, gdy czasowników należy użyć w specjalnej formie, tych wyjątków trzeba się po prostu nauczyć!
rozwiń zwiń