X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Magiczny świat bajek melanezyjskich

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 11:00
Dziś na naszym bajkowym szlaku odwiedzimy jeden z najbardziej dziewiczych rejonów Oceanu Spokojnego: Melanezję. To wyspy rozrzucone na lazurowych wodach zachodniej Oceanii, na wschód od Indonezji, aż po północno-wschodnią Australię.
Audio
  • Bajki melanezyjskie (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_21.09.2019
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

W skład wysp wchodzą: Nowa Gwinea, Archipelag Bismarcka, Wyspy Salomona, Wyspy Santa Cruz, Nowa Kaledonia, Vanuatu oraz Fidżi.  Melanezyjskie archipelagi wciąż są zamieszkane przez pierwotne plemiona Papuasów i Melanezyjczyków, które do dziś zachowały prastare tradycje i własne języki. Zapraszam was do magicznego świata bajek melanezyjskich.    

Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 21.09.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każda sobotę w godz. 9.00 - 10.00

**

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Szlakiem cygańskich bajek i legend

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:00
Romowie to największa mniejszość narodowa Europy. Nie posiadają własnego państwa bo jest to lud wędrowny, jednak w wielu miejscach Europy od dawna już zakazano im wędrówek więc w naszych czasach są zmuszeni do mieszkania na stałe w jednym miejscu i porzucenia swego pradawnego zwyczaju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat bajek marokańskich

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:00
Dziś podążyliśmy szlakiem dawnych opowieści z niezwykłego górzystego kraju położonego w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Zawitamy do Królestwa Marokańskiego, czyli Maroko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajki z krainy wielu wód

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:00
Zapraszamy was do państwa w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położonego nad Oceanem Atlantyckim, które sąsiaduje z Brazylią, Gujaną i Gujaną Francuską. To część regionu Amazonii, ”Kraina wielu wód”, bowiem na obszarze Surinamu znajduje się wiele rzek i strumieni należących do dorzecza tej największej rzeki świata.
rozwiń zwiń