X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Opowieści dawnej Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 14:29
Wracamy z wojaży po tropikalnych archipelagach Oceanu Spokojnego prosto do naszej pięknej Polski. Dzisiaj bajkowy szlak powiedzie nas tam gdzie ponad 1000 lat temu zaczęło powstawać państwo polskie. Odwiedzimy Wielkopolskę. Tutaj nasi pierwsi władcy wznieśli potężne grody: Poznań, Gniezno, Ostrów Lednicki czy Kalisz.
Audio
  • Opowieści dawnej Wielkopolski (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_15.10.19.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Tu się toczyły najważniejsze wydarzenia początków historii naszej ojczyzny jak choćby chrzest Polski w Gnieźnie w 966 r. Na terenie Wielkopolski od dawien dawna mieszkało również bardzo wiele grup etnograficznych, czyli ludzi mówiących swoją gwarą, mających własne obyczaje, stroje i sztukę ludową. Zapraszam was na opowieści dawnej Wielkopolski.

Audycja: Opowieści ludów świata
Rozmawiała: 
 Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

**

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Szlakiem cygańskich bajek i legend

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:00
Romowie to największa mniejszość narodowa Europy. Nie posiadają własnego państwa bo jest to lud wędrowny, jednak w wielu miejscach Europy od dawna już zakazano im wędrówek więc w naszych czasach są zmuszeni do mieszkania na stałe w jednym miejscu i porzucenia swego pradawnego zwyczaju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczny świat bajek melanezyjskich

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 11:00
Dziś na naszym bajkowym szlaku odwiedzimy jeden z najbardziej dziewiczych rejonów Oceanu Spokojnego: Melanezję. To wyspy rozrzucone na lazurowych wodach zachodniej Oceanii, na wschód od Indonezji, aż po północno-wschodnią Australię.
rozwiń zwiń