Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 60. Dzika audycja

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 18:31
Dzikiej przyrody uczyły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Jest to jedna ze szkół, która pomaga, aby dzieci z Tanzanii wyruszyły na szkolne safari do parku Narodowego Tarangire. Dzieci przygotowały audycję radiową o zwierzętach mieszkających w Słowińskim Parku Narodowym. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam kolejne wyzwanie: trzeba założyć Dziką Księgę Życia.
Audio
  • 09.02.19 Mali strażnicy dzikiego królestwa. Wyprawa 60.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Krzysztof Tyrański

Data emisji: 09.02.2019

Audycję prowadził Krystian Tyrański.

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.


Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 58. Dzika mapa

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 18:31
Rozpoczęliśmy tworzenie mapy Szlaku Dzikiego Odyseusza. Narysowaliśmy kształt pierwszej wyspy dzikich skarbów – kształt Wigierskiego Parku Narodowego. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam drugie wyzwanie: należy powołać dziką drużynę! Dowiedzieliśmy się także, co ciekawego robią dzieci w szkole podstawowej w Kidongo, w Tanzanii, zanim rozpoczną się lekcje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 59. Dzika nauka

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 18:31
Ze względu na zimowe warunki przenieśliśmy się do szkoły w Kidongo, by w afrykańskim słońcu uczyć się języka suahili. Dzieci śpiewały dla nas piosenki, a później uczyły nas prostych słówek – oczywiście przyrodniczych. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam trzecie wyzwanie: trzeba zbudować dziką bazę! Nie zabrakło też przygody z rysowaniem kształtu Karkonoskiego Parku Narodowego, który warto odwiedzić zimą.
rozwiń zwiń