Polskie Radio Dzieciom

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 226. To nie koń! To jest słoń!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 18:35
W tym roku obchodzimy 60-lecie odnalezienia szczątków słonia leśnego w Warszawie, dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym zwierzaku i niecodziennym odkryciu.
Rekonstrukcja słonia leśnego
Rekonstrukcja słonia leśnegoFoto: mz.pan.pl

Razem z dr Gwidonem Jakubowskim paleontologiem z Muzeum Ziemi w Warszawie wyruszyliśmy w niezwykłe safari do czasów, gdy po terytorium Polski i Warszawy chodziły lwy jaskiniowe i słonie leśne. 

Posłuchaj

59:22 Radio Dzieciom 2022_09_03-17-00-25 MSK.mp3 03.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Mali strażnicy dzikiego królestwa)

Audycję przygotował i prowadził Krystian Tyrański.

Data emisji: 03.09.2022

Godzina emisji: 17:00

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 224. Na tropie skamielin

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 18:35
Jak wygląda praca paleobotanika na Saharze i na terenie lądolodu skandynawskiego? W jakich miejscach prowadzi się badania i jakich naprzędzi się wówczas używa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 225. Tajniki paleobiologii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 18:35
Kontynuujemy naszą przyrodnicza podróż. Tym razem dowiemy się, że nie tylko pszczoły są zainteresowani pyłkami... Paleobiolodzy również.
rozwiń zwiń