Polskie Radio Dzieciom

Dzikie zwierzęta latem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:00
Latem wcale nie musimy jechać daleko, by cieszyć się widokiem dzikich zwierząt. Dobrze jest to tak robić, by nie naruszać ich spokoju. 
Delfiny
DelfinyFoto: shutterstock.com

Żeglując po Adriatyku spotkać także delfiny, bardzo inteligentne i wrażliwe zwierzęta.


Posłuchaj

05:44 [DAB]Dzieciom (PCM) 5 sierpień 2020 10_45_12_KK_.mp3 05.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

 

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 05.08.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci Adriatyk
Zobacz także
Czytaj także

Dzień bez telefonu komórkowego

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:00
Smartfon to bardzo nowoczesne i pożyteczne urządzenie. Nigdy wcześniej wezwanie pomocy czy sprawdzenie, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji nie było tak łatwe. Nowoczesne technologie nie tylko poprawiają komfort naszego życia, ale także jego bezpieczeństwo. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Szachów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:00
Szachy to strategiczna gra, która towarzyszy ludziom już odo ponad 400 lat. Pochodzi prawdopodobnie z Afryki, i powstała w krajach muzułmańskich, gdzie podczas dnia jet tak gorąco. że praca jest niemal niemożliwa. Ten czas spędza się na rozmowach, piciu herbaty, a także grze, również w szachy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak spakować się na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:00
Co zabrać ze sobą na wakacje, jak się spakować? Na pewno ogromna walizka wypełniona wszystkim, co mogłoby się kiedyś przydać nie ułatwi podróży. Pakowanie to sztuka, której można i warto się nauczyć.. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń