!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tajemnicza dwuosobowa postać w Kulturalnej strefie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:00
W ”Kulturalnej Strefie” Martyna Chuderska rozmawiała  o "Małym Skrzyżowaniu Kultur" i o koncercie "Jerza Igora" w którym będzie można wziąć udział ostatniego dnia festiwalu. Gośćmi w studiu byli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - dwuosobowy zespół z Warszawy. Artyści, którzy wyrośli z  muzyki alternatywnej, a w 2013 roku nagrali "Królewicza" - swoją pierwszą piosenkę dla dzieci.
Audio
  • O ”Małym Skrzyżowaniu Kultur” i o koncercie ”Jerza Igora” (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_15.09.2019.

- Sposoby odbierania muzyki są bardzo różne. Niektóre dzieci na koncertach siedzą sobie grzecznie na krzesełku, bo bardzo lubią słuchać muzyki. Bardzo interesuje je perkusja, a inne dzieci bardzo interesuje kabel wystający z głośnika, albo to, co drugie dziecko ma w danej chwili w ręku – powiedzieli muzycy. My zachęcamy dzieci, żeby nie siedziały. Mogą biegać, skakać, tańczyć, bawić się w chowanego na tych koncertach, dorośli na tych koncertach to raczej grzeczni dorośli, siedzący, a koncerty dla dzieci to są najbardziej punkowe wydarzenia – podsumowali Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, goście w wieczornej audycji kulturalnej, Polskiego Radia Dzieciom.

Audycja: Kulturalna strefa 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Goście: Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow/Jerz Igor
Data emisji: 15.09.2019
Godzina emisji: 21.00 - 22.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Festiwal Literatury Dziecięcej ”Rabka Festival 2019”

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 06:00
W tym roku temat przewodni festiwalu brzmi ”Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowiadacz "Słowem namaluje"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 06:00
Jego zdaniem opowiadanie i słuchanie baśni to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Powieści poruszają nasze umysły jak również i serca. Tworzą poczucie więzi wewnątrz grupy a wspólne opowiadanie pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Rozwinięciem tych słów jest rozmowa w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wtajemniczeni. Nie wszystko złoto, co złote"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 19:00
- Pytacie, jak to się zaczęło? Całkiem zwyczajnie. Tamtego czerwcowego popołudnia wróciłem do domu w świetnym nastroju po nadzwyczaj udanej partyjce "Władcy pierścieni" i już od progu dobiegł mnie radosny głos Majki – Mam dla ciebie superwiadomość!
rozwiń zwiń