Polskie Radio Dzieciom

Zdrowa i smaczna żywność ekologiczna

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:00
"Bio-jedzenie" to żywność produkowana bez użycia sztucznych nawozów. Czy tylko taka żywność jest zdrowa? Gdzie można ją kupować? Przypomnieliśmy także zapachy i smaki potraw z dzieciństwa naszych autorów audycji.
Audio
  • Sposoby na zdrowe i ekologiczne jedzenie (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_28.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Alexander Raths

Poznaliśmy też pięć sposobów na zdrowe i ekologiczne jedzenie. Przypomnieliśmy też jak ważne jest robienie listy zakupów i kupowanie według planu. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby odżywiać się ekologicznie?
Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 28.05.2020
Godzina emisji: 17.15
Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także
Czytaj także

Himalaista i podróżnik o najwyższych górach świata

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:01
W "Podwieczorku" posłuchaliśmy opowieści o wyprawach w najwyższe góry świata. Michał Obrycki - himalaista, podróżnik i fotograf opowiedział swoje najprawdziwsze historie z górskich wędrówek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodniki starożytności: Siedem cudów świata

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:53
Piramida Cheopsa, wiszące ogrody Semiramidy czy Świątynia Artemidy w Efezie to miejsca warte zobaczenia, polecane starożytnym podróżnikom. Początkowo dla określenia tych miejsc używano nazwy "theamata" co znaczy "rzeczy godne zobaczenia".
rozwiń zwiń