X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Recykling wakacyjny. Ale jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:28
Na początku wakacji przypomnieliśmy podstawowe zasady recyklingu i sortowania odpadów. Recykling to odzyskiwanie części ze starej, zepsutej rzeczy po to, żeby powtórnie nam służyły. A sortowanie to segregowanie. Ostatnio, poza zużytymi bateriami, sprzętem elektronicznym, puszkami i szkłem, musimy jeszcze wyrzucać całkiem dużo maseczek i rękawiczek jednorazowych. Jak je utylizować, czyli niszczyć? Gdzie wyrzucać? 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Evan Lorne

Zapraszamy do prostej gry: autorzy audycji Justyna Tomańska powiedziała o kolorach, a Mariusz Totoszko próbował odgadnąć jaki kolor odpowiada sortowaniu konkretnych kategorii odpadów. Brązowy, pomarańczowy, zielony. Do których kategorii pasują te kolory? Gdzie wyrzucać użyte maseczki? W tej audycji podpowiadamy.

Posłuchaj
26:41 Zbieraj z klasą 02.07.mp3 Wakacyjny recycling od podstaw (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_02.07.20 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 02.07.2020
Godzina emisji: 17.15


Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Ekologiczne porządki. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 17:56
Prezenty opakowane w mnóstwo papieru, choinka i dużo jedzenia, które się potem wyrzuca. I w dodatku te generalne porządki! Czy Święta mogą być ekologiczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompostownik pomocny w ogrodowych porządkach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:21
Kiedy przychodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, również rośliny. Nie zapominajmy więc o porządkach na rabatkach. Dzięki nim rośliny będą dobrze nam rosły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baterie i elektrośmieci. Kto tak naprawdę je sprząta?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 20:52
Przyszła wiosna, więc sprzątamy domy, ogrody, szafy, spiżarnie. Pozbywamy się starych i nieużywanych sprzętów, których nie można wyrzucać do kosza na śmieci, i które trzeba utylizować w specjalnie wyznaczonych miejscach.
rozwiń zwiń