Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". NEL, Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela i grupa "Rainy Day"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 23:55
W studiu pojawi się Nel, która 2 grudnia wspólnie ze Stachem Bukowskim wydała singiel "Zimą zostań ze mną". NEL zyskuje coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka regularnie nagrywa muzykę z popularnym raperem Filipkiem oraz własne utwory. 24-latka planuje regularne wydawanie nowych singli, które złożą się finalnie na debiutancką EP-kę, która ukaże się w przyszłym roku.
NEL i Adam Dobrzyński
NEL i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

W studiu gościli także Kasia Pietrzko oraz Maciej Kądziela w związku z premierą płyty "Norwid".

Album "Norwid" ukazał się 29 września i stanowi unikalny zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry.

Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela oraz Adam Dobrzyński Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela oraz Adam Dobrzyński

Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa. Przynależne poezji subtelności, niuanse i oddechy spotykają się tu z prawdziwie jazzową formułą grania, która – oscylując wokół zaaranżowanych kompozycji – pozostaje szeroko otwarta na improwizację.

Płyta inauguruje nową serię wydawniczą Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina "Polish Romantic Jazz" i stanowi kontynuację koncertu, który w 2021 roku odbył się w ramach organizowanego przez Instytut Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".

 Wojtek Kubicki i Michał Kochański z zespołu Rainy Day z autorem audycji Wojtek Kubicki i Michał Kochański z zespołu Rainy Day z autorem audycji

Po północy pojawią się członkowie zespołu Rainy Day i na żywo w formacie unplugged zaprezentują kilka świątecznych nagrań- inaugurując tym samym obecność tych kompozycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
130:53 Radio Dzieciom 2022_12_05-23-00-02_CDG.mp3 05.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 05.12.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Paula Powroźnik, Ygor Przebindowski, Darek Dusza i Krzysztof Logan Tomaszewski

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 23:55
24 października to bardzo ważna data dla wokalistki i songwriterki Pauli Powroźnik, wydającej pod pseudonimem artystycznym AURA.Tego dnie ukazała się długo wyczekiwana debiutancka płyta "Szczeliny". AURA. Miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: "Rozerwani", "Jutro nie znamy się" czy duet z Mikołajem Macioszczykiem "Jeśli to sen".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Aga Zaryan i Karolina Lizer

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 23:55
W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
rozwiń zwiń