Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Majka Jeżowska i grupa Czerń

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 23:55
W audycji goście z dwóch odległych muzycznych rewirów. Zaczniemy od pojawienia się na żywo Majki Jeżowskiej. Po znakomicie przyjętym w marcu br. singlu "Nie wciągaj mnie", który mówi o tym, że zawsze warto walczyć o siebie, nie dawać się wciągać - jak mówi tytuł - w manipulacje, w szarości, w smutek, depresję, w nieudane związki, brak miłości i szacunku; że nie ma na to zgody, przyszedł czas na "Skazaną".
Majka Jeżowska i Adam Dobrzyński
Majka Jeżowska i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

Tak o utworze mówi Majka Jeżowska: "Skazana" powstała kilka lat temu w okresie trudnym dla mnie emocjonalnie, po zakończeniu długoletniego związku. Czekała w szufladzie na odpowiedni moment, dojrzewała we mnie … Powstała w kolaboracji z Leną Romul i Snajpim, członkami mojego bandu. Mam nadzieję, że teraz przyniesie słowa otuchy wszystkim tym, którzy cierpią po utracie miłości i z niepewnością spoglądają w przyszłość. Znam to uczucie. Czasem trzeba wyjść z emocjonalnego "więzienia" i otworzyć się na nieznane . Sami decydujemy o swoim szczęściu ! Ja odnalazłam swoje".

Po północy zaś odwiedzi studio warszawska grupa Czerń, która po 5 latach niebytu wróciła niedawno z pełną płytą po zmianach składu i modyfikacji stylu. "Zgliszcza" to debiutancki album Czerni, choć w zasadzie słowo "debiut" jest jedynie formalizmem dla muzyków. Arek Lerch, Bernard Sierakowski, Janek Fronczak i nowy na wokalu, Łukasz Zając, znani są z wielu innych projektów, zespołów od lat.

Bernard Sierakowski z grupy Czerń oraz autor audycji Bernard Sierakowski z grupy Czerń oraz autor audycji

Album "Zgliszcza" to pięć numerów, które pokazują, jak długą drogę przeszła Czerń i jak dalece zmieniło się postrzeganie muzyki. Każda kompozycja jest inna, choć łączy je potężna dawka agresji i mroku. Obok wolnych, noszących piętno sludge fragmentów, jest mnóstwo szybkich partii, blackmetalowego jadu i deathmetalowej zawziętości. Niniejsza płyta to ich fonograficzny debiut i zaakcentowanie dziewięciu lat od chwili, gdy po raz pierwszy pojawili się na rynku muzycznym.
Teraz wydali EPke "Czerń" i to właśnie o niej porozmawiamy

Posłuchaj
125:44 Radio Dzieciom 2022_11_14-22-59-35.mp3 14.11.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycje przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 14.11.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Krzysztof Ścierański i Maciej Werk

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 23:55
Dyskografia gitarzysty basowego i muzyka sesyjnego Krzysztofa Ścierańskiego obejmuje ponad 150 albumów, teraz pojawia się LP "Jazz, rock i święty spokój" ale ukazała się także opasła biografia artysty "Z basem przez życie". W audycji dużo wspomnień - także o tych, których już nie ma na czele z Tomaszem Szukalskim i Wojciechem Karolakiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ewelina Flinta i Krzysztof Ochnio

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 23:55
17 lat - dokładnie tyle czasu fani czekali na nową płytę Eweliny Flinty. Początkowo wydawało się, że rynek muzyczny stoi przed nią otworem i to tylko kwestia czasu, aż artystka stanie się wielką gwiazdą. Flinta zdobyła popularność w wieku 23 lat, gdy pokazała się szerszej publiczności w pierwszej edycji programu "Idol". Pomimo tego, że nie wygrała, przekonała do siebie jurorów i całą Polskę.
rozwiń zwiń