X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Młodzi muzykanci wygrali konkurs Nasze Muzyczne Źródełko!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 11:30
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu Nasze Muzyczne Źródełko! Wszystkim wspaniałym uczestnikom dziękujemy, gratulujemy talentu i odwagi! Orkiestra, tusz!
Audio
  • Zwycięzcy konkursu Nasze Muzyczne Źródełko (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Nasze Muzyczne Źródełko
Nasze Muzyczne ŹródełkoFoto: Pacyga Kinga

dziewczynka dziecko śpiew studio mikrofon muzyka 1200.jpg
Nasze Muzyczne Źródełko, Wasze muzyczne korzenie!

Wychodząc z założenia, że nic w te długie jesienne wieczory nie umili nam czasu tak, jak muzyka tworzona w gronie rodziny, wspólne śpiewanie i granie piosenek, a młodym muzykom pozwoli na ekspresję artystyczną, Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom w październiku zapraszały Was do wzięcia udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko! Skierowany był on do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, jak i zespołów amatorskich, i dotyczy twórczości muzycznej w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową.

Pod koniec listopada poznaliśmy Finalistów, których wybrało jury w składzie: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję "Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom. Zwycięzców zaś, głosując mailowo, wybraliście Wy – nasi drodzy Słuchacze! Dziękujemy!

W audycji porozmawialiśmy ze zwycięzcami poszczególnych kategorii konkursu, posłuchaliśmy również konkursowych nagrań!

Nasze Muzyczne Źródełko zwycięzcy

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursu Nasze Muzyczne Źródełko!

  • Kategoria wiekowa 3-6 lat

Jędrzej Bednarczyk. Jędrzej ma 5 lat i mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Gra na skrzypcach. Muzyką tradycyjną zajmuje się od… roku! Gratulujemy!

  • Kategoria wiekowa 7-10 lat

Kamila Kobielus. Dziewięciolatka z Wieprza k. Wadowic. Muzykować uczy się od 3 lat, w Szkole Muzycznej i Fundacji Braci Golec (muzyka tradycyjna). Gra na skrzypcach i śpiewa. Brawo!

  • Kategoria wiekowa 11-15 lat

Wiktor Marszał. Jedenastoletni dudziarz z okolic Ostrowa Wielkopolskiego. Na dudach wielkopolskich uczy się grać od 4 lat u Michała Umławskiego. Winszujemy!

  • Kategoria rodzinna/zespoły

Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski. Mieszkają w okolicach Jarocina. Jagoda (12 lat) gra na skrzypcach podwiązanych, Fryderyk (15 lat) – na dudach wielkopolskich. Naukę zaczęli około półtora roku temu w Kuźni Tradycji przy zespole Wielkopolanie, około roku grają ze sobą jako kapela. Gratulacje!

Rakowskie Fijołecki​. Ex aequo z duetem Jagody i Fryderyka pierwsze miejsce w kategorii zespołowej zdobyły Rakowskie Fijołecki z woj. świętokrzyskiego. Zespół śpiewa i gra, m.in. na instrumentach dętych, charakterystycznych dla muzyki kieleckiej. Gratulacje!

Na stronie zrodelko.polskieradio.pl dostępne są sylwetki i nagrania laureatów naszego konkursu. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Dziękujemy Słuchaczom za pomoc w wyłonieniu zwycięzców naszego pierwszego muzycznego konkursu! Serdecznie gratulujemy wygranej i czekamy z niecierpliwością, kiedy zobaczymy się na koncercie w radiowym studiu!

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!

Następne „Źródełko” już po Bożym Narodzeniu. Pozostaje nam życzyć wszystkim naszym Słuchaczom pięknych, pogodnych Świąt, wypełnionych radością i… wspólnym muzykowaniem! Wszystkiego dobrego, Kochani!

***
Tytuł audycji: 
Źródełko

Prowadził: Piotr Kędziorek 

Goście: zwycięzcy I konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

Data emisji: 20.12.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz więcej na temat: dzieci folk folklor
Zobacz także