Polskie Radio Dzieciom

Młodzi muzykanci wygrali konkurs Nasze Muzyczne Źródełko!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 11:30
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu Nasze Muzyczne Źródełko! Wszystkim wspaniałym uczestnikom dziękujemy, gratulujemy talentu i odwagi! Orkiestra, tusz!
Audio
  • Zwycięzcy konkursu Nasze Muzyczne Źródełko (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Nasze Muzyczne Źródełko
Nasze Muzyczne ŹródełkoFoto: Pacyga Kinga

dziewczynka dziecko śpiew studio mikrofon muzyka 1200.jpg
Nasze Muzyczne Źródełko, Wasze muzyczne korzenie!

Wychodząc z założenia, że nic w te długie jesienne wieczory nie umili nam czasu tak, jak muzyka tworzona w gronie rodziny, wspólne śpiewanie i granie piosenek, a młodym muzykom pozwoli na ekspresję artystyczną, Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom w październiku zapraszały Was do wzięcia udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko! Skierowany był on do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, jak i zespołów amatorskich, i dotyczy twórczości muzycznej w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową.

Pod koniec listopada poznaliśmy Finalistów, których wybrało jury w składzie: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję "Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom. Zwycięzców zaś, głosując mailowo, wybraliście Wy – nasi drodzy Słuchacze! Dziękujemy!

W audycji porozmawialiśmy ze zwycięzcami poszczególnych kategorii konkursu, posłuchaliśmy również konkursowych nagrań!

Nasze Muzyczne Źródełko zwycięzcy

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursu Nasze Muzyczne Źródełko!

  • Kategoria wiekowa 3-6 lat

Jędrzej Bednarczyk. Jędrzej ma 5 lat i mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Gra na skrzypcach. Muzyką tradycyjną zajmuje się od… roku! Gratulujemy!

  • Kategoria wiekowa 7-10 lat

Kamila Kobielus. Dziewięciolatka z Wieprza k. Wadowic. Muzykować uczy się od 3 lat, w Szkole Muzycznej i Fundacji Braci Golec (muzyka tradycyjna). Gra na skrzypcach i śpiewa. Brawo!

  • Kategoria wiekowa 11-15 lat

Wiktor Marszał. Jedenastoletni dudziarz z okolic Ostrowa Wielkopolskiego. Na dudach wielkopolskich uczy się grać od 4 lat u Michała Umławskiego. Winszujemy!

  • Kategoria rodzinna/zespoły

Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski. Mieszkają w okolicach Jarocina. Jagoda (12 lat) gra na skrzypcach podwiązanych, Fryderyk (15 lat) – na dudach wielkopolskich. Naukę zaczęli około półtora roku temu w Kuźni Tradycji przy zespole Wielkopolanie, około roku grają ze sobą jako kapela. Gratulacje!

Rakowskie Fijołecki​. Ex aequo z duetem Jagody i Fryderyka pierwsze miejsce w kategorii zespołowej zdobyły Rakowskie Fijołecki z woj. świętokrzyskiego. Zespół śpiewa i gra, m.in. na instrumentach dętych, charakterystycznych dla muzyki kieleckiej. Gratulacje!

Na stronie zrodelko.polskieradio.pl dostępne są sylwetki i nagrania laureatów naszego konkursu. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Dziękujemy Słuchaczom za pomoc w wyłonieniu zwycięzców naszego pierwszego muzycznego konkursu! Serdecznie gratulujemy wygranej i czekamy z niecierpliwością, kiedy zobaczymy się na koncercie w radiowym studiu!

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!

Następne „Źródełko” już po Bożym Narodzeniu. Pozostaje nam życzyć wszystkim naszym Słuchaczom pięknych, pogodnych Świąt, wypełnionych radością i… wspólnym muzykowaniem! Wszystkiego dobrego, Kochani!

***
Tytuł audycji: 
Źródełko

Prowadził: Piotr Kędziorek 

Goście: zwycięzcy I konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

Data emisji: 20.12.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz więcej na temat: dzieci folk folklor
Zobacz także