Polskie Radio Dzieciom

Zimę spędzić najlepiej w Maroku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 11:00
Gdy płyniesz jachtem do Afryki, masz kilka tygodni, żeby powoli poznawać, gdzie płyniesz. A przed tobą do odkrycia choćby wspaniałe góry Atlasu Wysokiego i różnorodna roślinność. Wody i temperatury się zmieniają, wiatry wieją inaczej, inne są języki i kultura. W “Rodzinie pod żaglami” usłyszeliśmy dziś o Maroku, gdzie - jeśli mieszkacie na jachcie - warto spędzić zimę.
Audio
  • Zimę spędzić najlepiej w Maroku (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_15.11.2019.
Maroko
MarokoFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Jak przygotować się do podróży do tego kraju? Jak się ubrać, żeby być przygotowanym na nocny spadek temperatur? Czego należy się spodziewać płynąc zimą jachtem po morzu? - dowiecie się z załączonej audycji.

Maroko Maroko

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 15.11.2019
Godzina emisji: 17.15

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo


Zobacz więcej na temat: podróże żeglarstwo
Zobacz także
Czytaj także

Podróż na Sardynię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 10:00
Sardynia to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi blisko 25 tysięcy kilometrów kwadratowych. Wybrzeże tej wyspy jest najczęściej skaliste i należą do niej także mniejsze wyspami położone nieopodal wybrzeża. Sardynię odwiedziła Rodzina pod żaglami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dumni żeglarze z Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:00
Kiedy mieszkańcy lądu świętują ważne święta narodowe, mogą nie pracować. Żeglarzom dni wolne od pracy wyznacza pogoda na morzu, ale zawsze przecież pływają pod narodową banderą. To właśnie ona  - flaga, podnoszona na statku czy na jachcie - zawsze oznaczała przynależność państwową jednostki pływającej.
rozwiń zwiń