X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Danuta Błażejczyk i La Toya Jackson

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 23:59
Pierwsza godzina audycji to w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom spotkanie z Danutą Błażejczyk. Powspominamy początki jej kariery, gdy wiosną 1985 roku stanęła przed komisją powołaną przez Ministra Kultury i Sztuki przyznającą artystom uprawnienia zawodowe.. Tak to było, kochani.
Okładka albumu Danuty Błażejczyk
Okładka albumu Danuty BłażejczykFoto: archiwum autora audycji

41 lat temu ukazał się debiutancki LP La Toya Jackson, najbardziej znany z kompozycji "Night Time Lover", utworu wyprodukowanego przez brata La Toya, Michaela Jacksona, który jest zresztą obecny w chórkach. Album osiągnął 116 miejsce na liście Billboard 200, 26 na liście Billboard Top Black Albums, i jedynie 178 w Wielkiej Brytanii. Ukazały się dwa single "If You Feel the Funk" i "Night Time Lover".

Na krążku wśród gości pojawiają się m.in Bill Champlin, Stevie Wonder, Paulinho da Costa czy Jeff Porcaro. To wystarczający powód, by w ramach Pół Pięknej Płyty zaprezentować album od pierwszego do ostatniego trzasku! Płyta wyjątkowo niedoceniona, równa, bardzo ciekawie brzmiąca po latach. Trudno dostępna w antykwariatach. Od lat nie było jej wznowień. 

Będzie też strona A trzeciego LP włoskiego duetu La Bionda z 1978 roku, tworzonego przez braci Carmelo i Michelangelo.

Ale wspomnień będzie znacznie więcej, a w całości omówimy i zaprezentujemy debiutancki LP artystki "Taki cud i miód" z 1985 roku. Na płycie tej wspaniali muzycy, między innymi Włodzimierz Korcz, Henryk Miśkiewicz i Marek Bliziński.

Posłuchaj
119:11 Dzieci_AAC 2021_04_03-22-00-45.mp3 03.04.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 03.04.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Jerzy Grunwald

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 23:59
Niedawno GAD Records po raz pierwszy na CD opublikowało legendarny album En Face "Sennym świtem" z 1975 roku. Na ten tok przypada 40 rocznica wydania fantastycznego LP duetu Grunwald& Hilton zatytułowanego "Try". Wielki hit w Skandynawii roku 1981, w Polsce oczywiście materiał wyprzedził epokę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Tom Jones

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 23:59
21 maja 1965 roku ukazał się debiutancki album Toma Jonesa z tytułem "Along Came Jones". Przyniósł mu pierwszy numer jeden na Wyspach Brytyjskich z tytułem 'It's Not Unusual".
rozwiń zwiń