Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Jim Morisson, Brian Jones oraz Kombi

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 23:59
W Plenerowym Studiu PRD Sławek Łosowski opowie o trzeciej płycie Kombi z 1984 roku z tytułem "Nowy rozdział" a w Pół Pięknej Płyty - z winyla płyta w całości
Sławek Łosowski
Sławek ŁosowskiFoto: Polskie Radio

W audycji dokładnie w dniu- 50 rocznica śmierci Jima Morissona i 52 Briana Jonesa z The Rolling Stones. Obaj należą do elitarnego i mrocznego zarazem Klubu 27.

W Pół Pięknej Płyty przedstawię wydany dwa lata po śmierci Briana Jonesa album "Brian Jones Presents the Pipes of Pan at Joujouka" zarejestrowany na jednym z marokańskich festiwali, którego Jones był producentem. Absolutny "biały kruk".

Posłuchaj
118:34 Dzieci_AAC 2021_07_03-22-00-41.mp3 03.07.21 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane) 

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 03.07.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Accept i Ann Wilson

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 23:59
Dzisiaj 71 lat kończy Ann Wilson, jedna z sióstr tworzących amerykański zespół Heart. W Pół Pięknej Płyty album "Bad Animals", z którego pochodzi największy przebój zespołu (choć cover) "Alone".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". The Clash i Chris Issak

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 23:59
Urodziny obchodzą Mick Jones (66) z The Clash oraz Chris Issak (65). Tego pierwszego zagram prawie w całości "London Calling" - kultowy album brytyjskiej formacji The Clash, tego drugiego- wszystkie największe przeboje.
rozwiń zwiń