X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Chicago

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 23:59
49 lat temu po raz 3 z 9 na prowadzeniu znajduje się czwarty album formacji Chicago. Słynna "V" wydana 10 lipca 1972 roku to ponadczasowa fuzja świata jazzu z rockiem. To także przykład fantastyczne współpracy na kanwie kompozytorsko-wykonawczej Roberta Lamma i Petera Cetery.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: archiwum autora audycji

W audycji wspomnienie 10 rocznicy śmierci (27.06) Macieja Zembatego i kolejne odkurzone nagrania SB B- tym razem z płyty "Follow My Dream" - taśmy nagraniowe pochodzą z Hannoveru oraz oddziałów Polskiego Radia w Opolu oraz Katowicach.

Posłuchaj

119:03 Dzieci_AAC 2021_09_04-22-00-23_SZZ.mp3 04.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 04.09.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Urszula oraz Toto i SBB

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 23:59
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom gości Urszula, która opowie o historii powstania jej albumu "Urszula & Jumbo"- który w całości zostanie zaprezentowany. Do tego jubileusz wydania szóstej płyty "Fahrenhein" zespołu Toto (35 lat) oraz SBB z nigdy nie wydanego albumu CD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Ewa Bem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 23:59
Dwie godziny z Ewą Bem (także obecną w Plenerowym Studiu PRD) - w ramach Pół Pięknej Płyty omówimy z artystką i zaprezentujemy "Bemowe frazy"- pierwszy album zespołu Bemibem z 1974 roku i wspólny LP zarejestrowany przez Ewę Bem z Markiem Blizińskim w 1987 roku z tytułem "Dla Ciebie jestem sobą".
rozwiń zwiń