X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". 81. rocznica urodzin Johna Lennona

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 23:59
W audycji nieznane fakty, listy artysty do gazet muzycznych, fanek, geneza poznania Yoko Ono, wybrane fakty z historii The Beatles. Cytaty z książek "John Lennon - niedokończona ballada" pióra Pierre Merle i zbioru "John Lennon - listy"- zebrane przez Huntera Daviesa.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Szczególna audycja wspomnieniowa dokładnie w 81 rocznicę urodzin jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.

Ten dzień to także narodziny jednego z dwóch synów Lennona, Seana- którego głos usłyszą także słuchacze Polskiego Radia Dzieciom!

W ciągu dwóch godzin sięgamy do domowych nagrań demo, odrzutów z sesji nagraniowych oraz innych, wcześniej niepublikowanych kompozycji autorstwa Lennona - na przykład pierwszego take'a "Imagine" czy próbę nagrania "Give Peace A Chance".

Posłuchaj
119:22 Dzieci_AAC 2021_10_09-22-00-00_SZZ.mp3 09.10.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 09.10.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Jimmy Hendrix

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 23:59
Dokładnie w 51. rocznicę śmierci ikony gitary Jimmy'ego Hendrixa - przypomnienie - m.in. oczami brata - postaci genialnego muzyka (także chwili, gdy świat dowiaduje się o jego śmierci). Dowiemy się, jak wyglądał dom rodzinny Jimmy'ego, jak zaczęła się jego miłość do muzyki, a to wszystko wzbogacone nigdy wcześniej niepublikowanymi nagraniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Queen

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 23:59
Historia powstania czwartej płyty w dyskografii Queen "A Night In The Opera". W całości w ramach Pół Pięknej Płyty przedstawię prócz licznych faktów i ciekawostek płytę, z której pochodzą nieśmiertelne giganty - "Bohemian Rhapsody" czy "Love Of My Life". Album został wydany 21 listopada 1975 roku.
rozwiń zwiń