X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Mietek Jurecki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 23:59
W audycji gościem będzie Mietek Jurecki. Opowie o swoich początkach, kłótni z Bogdanem Olewiczem, wcieleniu się w rolę kaskadera a przede wszystkim opowie o powstawaniu drugiej płyty pod szyldem Mechanik zatytułowanej "Szuja" (rok 1989). Poza tym sprawdzimy, co było na szczycie brytyjskiej listy przebojów wśród singli, równo 60 lat temu!
Okładka albumu Szuja Mieczysława Jureckiego
Okładka albumu "Szuja" Mieczysława Jureckiego Foto: archiwum autora audycji

W drugiej godzinie gwiazdą będzie zapomniana aktorka, modelka, a także piosenkarka Pia Zadora, artystka o polskich korzeniach, autorka jednego z największych przebojów 1984 roku "When The Rain Begins To Fall" nagranego w duecie z Jermaine Jacksonem. A skoro mamy karnawał w Pół Pięknej Płyty "biały kruk" na winylowym nośniku, jej druga płyta "Let's Dance Tonight".

Posłuchaj

119:06 Dzieci_AAC 2022_01_15-22-00-10_SZZ.mp3 15.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 15.01.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Luv oraz The Ritchie Family

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 23:59
Wchodzimy w Nowy Rok tanecznym krokiem, w audycji dwa doskonałe LP podtrzymujące sylwestrowy "szampański nastrój". Prosto z płyt winylowych w ramach Pół Pięknej Płyty wybrzmi "Lots of Luv'" -  drugi album holenderskiej dziewczęcej grupy Luv, wydany w maju 1979 roku. Będzie też supergrupa The Ritchie Family ze swoim drugim krążkiem "Arabian Nights".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Saxon, Sally Oldfield i Rick James

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 23:59
W audycji początki i pierwsze sukcesy metalowej formacji Saxon. Zostaną zaprezentowane nagrania z dwóch płyt zespołu z 1980 i 1981 roku, odpowiednio "Wheels Of Steel" oraz "Denim and Leather".
rozwiń zwiń