Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Bolter i "Więcej slońca"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 23:59
W audycji w ramach Pół Pięknej Płyty, prezentacja debiutanckiego albumu zespołu Bolter "Więcej slońca" z 1986 roku. Zdobyli nagrodę w konkursie premier podczas XVII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1985 r. Chociaż krytycy pisali "piosenka beznadziejnie głupia", to publiczność nie dała się zniechęcić. Utwór "Daj mi tę noc" stał się ogólnopolską sensacją. Ten hit i dziewięć innych piosenek wybrzmi prosto z legendarnego dzisiaj winyla.
Bolter
BolterFoto: archiwum autora audycji

Poza tym w audycji dokończenie koncertu Marleny Dietrich z warszawskiej Sali Kongresowej z 1966 roku oraz prezentacja przebojów nieżyjącej już divy sceny country - Tammy Wynette wraz z przypomnieniem przebiegu jej niezwykłej kariery.

Posłuchaj

119:06 Dzieci_AAC 2022_01_29-22-00-12_SZZ.mp3 29.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 29.01.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Mietek Jurecki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 23:59
W audycji gościem będzie Mietek Jurecki. Opowie o swoich początkach, kłótni z Bogdanem Olewiczem, wcieleniu się w rolę kaskadera a przede wszystkim opowie o powstawaniu drugiej płyty pod szyldem Mechanik zatytułowanej "Szuja" (rok 1989). Poza tym sprawdzimy, co było na szczycie brytyjskiej listy przebojów wśród singli, równo 60 lat temu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Bogusław Mec

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 23:59
"Jej portret", "Na pozór", "Zgubiłem się"  te przeboje śpiewała kiedyś cała Polska. Bogusław Mec 21 stycznia obchodziłby 75 urodziny. 
rozwiń zwiń