Polskie Radio Dzieciom

Majka Jeżowska gościem w "Co nam w duszy gra"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 10:00
Majka jeżowska opowie o kulisach powstania jej kultowego albumy wydanego na winylu w 1987 zatytułowanego" Wibracje". W Pół Pięknej Płyty słuchamy całego winyla!
Majka Jeżowska w plenerowym studiu Polskiego Radia Dzieciom
Majka Jeżowska w plenerowym studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio

W audycji także wspomnienie o Piotrze Szczepaniku, i po raz pierwszy gramy w radiu z pocztówki dźwiękowej oraz "czwórkę" Ricercar 64, grupy prowadzonej przez Andrzeja Korzyńskiego, w której Szczepanik był wokalistą...


Posłuchaj
119:11 [DAB]Dzieciom (PCM) 17 październik 2020 22_01_52_SZZ_.mp3 17.10.2020 Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane

 

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 17.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Lindsey Buckingham, Genesis i The Moody Blues

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 23:59
W sobotę 3 października 71 urodziny obchodzić będzie Lindsey Buckingham. W Pół Pięknej Płyty zatem zaprezentuję stronę "A" jego pierwszego solowego LP "Law and Order" wydanego równo 39 lat temu... w dniu gdy Genesis z albumem "Abacab" drugi tydzień z rzędu gościło na szczycie sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. Historia nagrania albumu i cała płyta w "Stare Znane Zapomniane".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Zaucha i Prince

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 23:59
10 października przypada 29 rocznica tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy oraz 36 rocznica, gdy po raz 15 (z 22) królowało na szczycie tygodnika "Billboard" dzieło "Księcia" zatytułowanege "Purple Rain".
rozwiń zwiń