Polskie Radio Dzieciom

Andrzej Zaucha i Prince

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 23:59
10 października przypada 29 rocznica tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy oraz 36 rocznica, gdy po raz 15 (z 22) królowało na szczycie tygodnika "Billboard" dzieło "Księcia" zatytułowanege "Purple Rain".
Andrzej Zaucha
Andrzej ZauchaFoto: archiwum autora audycji

Przed nami kolejna ważna data - rocznice istotnych wydarzeń - tych radosnych i bardzo smutnych- mających jednak w każdym z przypadków znamienite znaczenie dla historii muzyki.

Posłuchaj
119:04 Dzieci_AAC 2020_10_10-22-00-06.mp3 10.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Rekonstrukcja zdarzeń z feralnego dnia i przyczyna zbrodni w centrum Krakowa oraz cała płyta Andrzeja Zauchy o takim tytule, jak i przypomnienie całego albumum Prince'a - to wszystko usłyszycie w "Stare Znane Zapomniane"..

Okładka albumu "Purple rain" Okładka albumu "Purple rain"

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 10.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także
Czytaj także

Anna Jurksztowicz: muzyka zawsze wyciąga mnie z największych dołów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:40
- Chciałabym dostarczać publiczności muzykę najwyższej jakości, która podnosi nas na wyższy poziom istnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Jurksztowicz, która z okazji 35-lecia pracy artystycznej wydała album "Jestem taka sama". Jaka jest jej nowa płyta?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bryan Ferryy, Toto i Ten CC

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 23:59
Dzisiaj 75 urodziny świętuje Bryan Ferry - w Pół Pięknej Płyty zatem w całości przedostatnia płyta "Flesh and Blood" Roxy Music z 1982 roku i strona A winyla "Avalon" - ostatniego LP bandu wydanego dwa lata później
rozwiń zwiń