Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Grupa "Cytrus" oraz wyjątkowe archiwalia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 23:59
W audycji archiwalne nagrania trójmiejskiej grupy Cytrus, po raz pierwszy na płycie wydana ścieżka dźwiękowa z serialu "Czterej pancerni i pies" oraz nieznane nagrania - zapomnianej formacji Rodzina Pastora - w zasadzie wszystkie, jakie po zespole zostały w telewizyjnych i radiowych archiwach (rok 1971 i 1972) w tym absolutna perełka - koncertowe nagranie z 14.06 1972 roku z 340 wydania "Podwieczorka przy mikrofonie".
Okładka albumu Biegnijmy w słońce grupy Rodzina Pastora
Okładka albumu "Biegnijmy w słońce" grupy "Rodzina Pastora"Foto: archiwum autora audycji

Posłuchaj

119:04 [DAB]Dzieciom (PCM) 6 luty 2021 22_02_26_SZZ_.mp3 6.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 06.02.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Od Johna Farnhama po Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 23:59
W audycji, w ramach cyklu "Pół Pięknej Płyty" sięgamy po cztery winyle: Johna Farnhama "Age Of Reason", Club Nouveau "Listen To The Message" oraz Janusza Gniatkowskiego "Tylko serce nie uśnie" - czyli kompilację wydaną na winylu, tuż po jego ciężkim wypadku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Maria Koterbska

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 23:59
Niedawno pożegnaliśmy Wielką Damę Polskiej Piosenki, Marię Koterbską. Dzisiaj poświęcamy jej twórczości całą audycję "Stare Znane Zapomniane" w Polskim Radiu Dzieciom. Będą taśmy radiowe, przypomnienie ważnych chwil z życia artystki, a także sięgniemy do książki pióra jej syna, Romana Frankla. 
rozwiń zwiń