Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". 81. rocznica urodzin Johna Lennona

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 23:59
W audycji nieznane fakty, listy artysty do gazet muzycznych, fanek, geneza poznania Yoko Ono, wybrane fakty z historii The Beatles. Cytaty z książek "John Lennon - niedokończona ballada" pióra Pierre Merle i zbioru "John Lennon - listy"- zebrane przez Huntera Daviesa.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Szczególna audycja wspomnieniowa dokładnie w 81 rocznicę urodzin jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.

Ten dzień to także narodziny jednego z dwóch synów Lennona, Seana- którego głos usłyszą także słuchacze Polskiego Radia Dzieciom!

W ciągu dwóch godzin sięgamy do domowych nagrań demo, odrzutów z sesji nagraniowych oraz innych, wcześniej niepublikowanych kompozycji autorstwa Lennona - na przykład pierwszego take'a "Imagine" czy próbę nagrania "Give Peace A Chance".

Posłuchaj
119:22 Dzieci_AAC 2021_10_09-22-00-00_SZZ.mp3 09.10.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 09.10.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Jimmy Hendrix

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 23:59
Dokładnie w 51. rocznicę śmierci ikony gitary Jimmy'ego Hendrixa - przypomnienie - m.in. oczami brata - postaci genialnego muzyka (także chwili, gdy świat dowiaduje się o jego śmierci). Dowiemy się, jak wyglądał dom rodzinny Jimmy'ego, jak zaczęła się jego miłość do muzyki, a to wszystko wzbogacone nigdy wcześniej niepublikowanymi nagraniami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Queen

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 23:59
Historia powstania czwartej płyty w dyskografii Queen "A Night In The Opera". W całości w ramach Pół Pięknej Płyty przedstawię prócz licznych faktów i ciekawostek płytę, z której pochodzą nieśmiertelne giganty - "Bohemian Rhapsody" czy "Love Of My Life". Album został wydany 21 listopada 1975 roku.
rozwiń zwiń