X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
Audio
  • But narysowany przez Stworka Potworka (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_26.02.2020.

Stworek Potworek wita bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Rysowanie buta zaczynamy tworzyć rysując na kartce długi, płaski prostokąt. Będzie to ta cześć ”buciej” podeszwy na którą naciska przednia część stopy, a więc przód i środek buta, który bezpośrednio styka się z ziemią. Następnie w naszej pracy musi się znaleźć podobna część buta, ale ta na która naciska pięta stopy. Tworzymy go rysując odpowiednim miejscu kartki równie płaski prostokąt, ale mniejszy. Następnie rysujemy coś na kształt długaśnego nosa. Jak zrobił to Stworek Potworek?
Zobacz video i posłuchaj załączony zapis audycji.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 11.45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach serii "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.


jo

Zobacz więcej na temat: grafika zdolności edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Jak Stworek Potworek narysował lokomotywę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:00
Stworek Potworek wita wszystkich bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Lokomotywę zaczynamy tworzyć ryzując na kartce kolejno dwa małe kółka i jedno duże tuz za nimi. Będą to koła pojazdu szynowego. Ale to jeszcze nie koniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować królika? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:59
Stworek Potworek wita bardzo serdecznie i zaprasza do swojej rysunkowej pracowni. Królika zaczynamy tworzyć rysując na kartce kółko z dwoma balonikami powyżej głowy. Kółko będzie głową królika a baloniki to jego uszy. Następnie narysujemy kończyny. Jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować pająka? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:48
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki", Stworek potworek nauczy Was drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą spłaszczonego kółka, schowanego za nim innego, spłaszczonego kółka oraz złamanych kresek i pajęczyny narysować pająka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prostymi figurami geometrycznymi "narysuj" długopis [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 12:00
W dzisiejszej audycji pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki" Stworek Potworek nauczy Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować długopis. Do dzieła!
rozwiń zwiń