X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Lekcja rysunku. Jak narysować krecika? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:45
Stworek potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. Dziś w audycji powiedział, jak za pomocą kilku prostych kształtów narysować krecika. Przygotujcie kartkę, kredki i do działa!
Audio
  • Posłuchaj jak Stworek narysował krecika (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_25.03.2020.
Audio
  • Posłuchaj jak Stworek narysował krecika (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_25.03.2020.

Krecika zaczynamy tworzyć rysując na kartce gruszkę. Będzie to jego głowa razem z brzuszkiem. Następnie w górnej części gruszki umieszczamy 3 kółka, 2 wyżej i 1 nieco niżej. To u góry to oczy, a to niżej będzie nosem bohatera naszej pracy. Kolejny krok to umieszczenie uśmiechu. Jak to zrobił Stworek Potworek?
Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania. Rysunek Stworka zobaczyć można klikając na video.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 11.45

Stworek Potworek to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach serii "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować pająka? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:48
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki", Stworek potworek nauczy Was drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą spłaszczonego kółka, schowanego za nim innego, spłaszczonego kółka oraz złamanych kresek i pajęczyny narysować pająka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prostymi figurami geometrycznymi "narysuj" długopis [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 12:00
W dzisiejszej audycji pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki" Stworek Potworek nauczy Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować długopis. Do dzieła!
rozwiń zwiń

Czytaj także

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
rozwiń zwiń