Polskie Radio Dzieciom

Lekcja rysunku. Jak narysować krecika? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:45
Stworek potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. Dziś w audycji powiedział, jak za pomocą kilku prostych kształtów narysować krecika. Przygotujcie kartkę, kredki i do działa!
Audio
  • Posłuchaj jak Stworek narysował krecika (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_25.03.2020.

Krecika zaczynamy tworzyć rysując na kartce gruszkę. Będzie to jego głowa razem z brzuszkiem. Następnie w górnej części gruszki umieszczamy 3 kółka, 2 wyżej i 1 nieco niżej. To u góry to oczy, a to niżej będzie nosem bohatera naszej pracy. Kolejny krok to umieszczenie uśmiechu. Jak to zrobił Stworek Potworek?
Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania. Rysunek Stworka zobaczyć można klikając na video.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 11.45

Stworek Potworek to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach serii "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować pająka? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:48
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki", Stworek potworek nauczy Was drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą spłaszczonego kółka, schowanego za nim innego, spłaszczonego kółka oraz złamanych kresek i pajęczyny narysować pająka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prostymi figurami geometrycznymi "narysuj" długopis [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 12:00
W dzisiejszej audycji pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki" Stworek Potworek nauczy Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować długopis. Do dzieła!
rozwiń zwiń
Czytaj także

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
rozwiń zwiń