X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rysujemy gitarę. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 11:00
Stworek Potworek, radiowy mistrz rysunku co tydzień uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować gitarę. Jak to zrobił?
Jak narysować gitarę?
Jak narysować gitarę?Foto: PR

Czy przy użyciu zaledwie trzech kształtów można narysować gitarę? Przekonajmy się! W swojej audycji Stworek Potworek przekonuje słuchaczy, że do narysowania tego instrumentu wystarczy płaski prostokąt przypominający listewkę, coś co kształtem przypomina gruszkę z dziurą oraz trapez. Jak należy połączyć ze sobą te elementy aby uzyskać gitarę?

Posłuchaj
02:20 30.12. Stworek - gitara.mp3 Od czego zaczynamy rysowanie gitary?

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 30.12.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


Zobacz więcej na temat: grafika zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Znaczek pocztowy - lekcja rysunku [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:08
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni. W dzisiejszej audycji Stworek Potworek pokaże Wam drodzy słuchacze-rysowacze, jak przy pomocy prostokąta, ząbków, cyferek i literek oraz wiśniowego drzewa, narysować znaczek pocztowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ANIMACJA - JAK NARYSOWAĆ HEŁM WIKINGÓW

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 20:20
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek, nasz radiowy mistrz rysunku powiedział Wam drodzy słuchacze-rysowacze jak za pomocą półkola, prostokąta, czubka oraz rogów narysować bojowy hełm wikingów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animacja: Jak narysować kawałek ciasta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 15:00
W audycji Polskiego Radia Dzieciom, Stworek Potworek nauczył najmłodszych słuchaczy jak prostymi kształtami narysować smakowity kawałek ciasta. Jak to zrobił?
rozwiń zwiń