X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Znaczek pocztowy - lekcja rysunku [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:08
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni. W dzisiejszej audycji Stworek Potworek pokaże Wam drodzy słuchacze-rysowacze, jak przy pomocy prostokąta, ząbków, cyferek i literek oraz wiśniowego drzewa, narysować znaczek pocztowy.

Tworzenie znaczka pocztowego zaczynam tworzyć od narysowania prostokąta. Następnie rysujemy to, co charakteryzuje większość znaczków pocztowych czyli ząbki, którymi należy otoczyć cały prostokąt. Kolejny krok to cena umieszczona na znaczku gdyż każdy znaczek pocztowy ma swoją wartość. Tworzymy ją z cyferek i literek.
Co rysujemy na koniec i jak to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Posłuchaj
02:44 12.08. Stworek - znaczek pocztowy.mp3 Znaczek narysowany kilkoma prostymi kształtami (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_12.08.2020. 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 12.08.2020
Godzina: 10.50.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo


Zobacz także

Czytaj także

But narysowany przez Stworka Potworka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:51
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej pracowni. W dzisiejszej audycji, Stworek Potworek nauczy Was, jak z jednego długiego, cienkiego prostokąta, jednego krótkiego ale także cienkiego prostokąta, czegoś co swym wyglądem przypomina długi nos oraz piórek i sznurowadła narysować but.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować piłkę nożną? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 21:37
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni. W dzisiejsze audycji, Stworek Potworek pokazał Wam, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą kółka, pięciokąta, a także a także kresek, narysować piłkę do gry w football. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować tubkę z pastą do zębów? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 08:00
Stworek Potworek zaprosił na kolejną lekcję rysunku. Tym razem pokazał Wam drodzy słuchacze-rysowacze jak kilkoma figurami geometrycznymi narysować tubkę pasty do zębów. Do dzieła!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prostymi kształtami narysować werbel? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 11:18
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy do swojej rysunkowej pracowni by pokazać Wam drodzy Słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych kształtów narysować werbel. Jest to rodzaj dość płaskiego bębna, stawianego na stojaku lub noszonego na pasku.
rozwiń zwiń