X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować słońce? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:37
Stworek Potworek zaprosił do swojej rysunkowej pracowni, aby nauczyć dzieci jak za pomocą kółka, olbrzymiej ilości spiczastych trójkątów oraz oczu narysować coś, co nie służy ulepionemu ze śniegu bałwanowi. Jego promienie powodują, że mroźna pogoda zmienia się w wiosenną, a nawet letnią. Temperatura wzrasta i śnieg, z którego zbudowany jest bałwan, topnieje.

Stworek Potworek narysował oczywiście Słońce, którego tworzenie zaczynamy od narysowania na kartce kółka. Następnie kółko otaczamy wianuszkiem krótkich spiczastych trójkątów. Kolejny krok to promienie słoneczne. Jak je narysować? Posłuchaj jak zrobił to Stworek Potworek.


Posłuchaj
02:32 17.02. Stworek.mp3 Jak narysować słońce? (Stworek Potworek/PRD)_17.02.2021.

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 17.02.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz więcej na temat: DAB+ grafika
Zobacz także

Czytaj także

Zobacz animację i rysuj linijkę razem z nami!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:45
Co tydzień, w audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować przedmiot doskonale znany wszystkim uczniom czyli linijkę. Jak to zrobił?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować uśmiechnięty fotel? WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:20
W każdą środę o 11.40 w Polskim Radiu Dzieciom, Stworek Potworek zaprasza młodych słuchaczy-rysowaczy na cykl lekcji rysunku. W każdym odcinku Stworek tłumaczy dzieciom jak prostymi kształtami narysować roślinę, zabawkę, postać lub przedmiot. Po audycji rysunek Stworka Potworka zamieszczany jest na stronie polskieradiodzieciom.pl w formie animacji graficznej po to, aby dzieci mogły w swoim domowym zaciszu odtworzyć video i krok po kroku wykonać rysunek na kartce papieru. Co radiowy mistrz rysunku przedstawił podczas minionej audycji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować drewnianą łódkę z żaglem [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:55
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowej pracowni aby nauczyć dzieci jak za pomocą półkola, kreski, dwóch trójkątów oraz steru narysować drewnianą łódkę z żaglem.
rozwiń zwiń