Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować zapis nutowy? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:15
Stworek Potworek zdecydował, że w kolejnej odsłonie swoich artystycznych warsztatów pokaże, jak narysować specjalne pismo, dzięki któremu muzycy mogą odczytać nuty i zagrać wybrany utwór. Najpierw rysujemy 5 kresek, jedna nad drugą. Powstała w ten sposób pięciolinia będzie bazą do narysowania muzycznych liter, czyli nut. Następnie na jej początku dodajemy klucz wiolinowy, przypominający poskręcaną, czarną nitkę. Na koniec malujemy nuty w kształcie łez, z której wychodzą antenki i całość kolorujemy.

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Wakacyjna lekcja rysunku. Jak narysować werbel? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:23
Ile instrumentów, tyle wyjątkowych dźwięków oraz melodii. Wszystkich wielbicieli muzyki, a zwłaszcza perkusji Stworek Potworek zaprasza do posłuchania swojej audycji, podczas której wytłumaczył jak narysować werbel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spróbuj narysować szkolny dzwonek! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:11
Aby uczcić rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Stworek Potworek postanowił narysować w swojej pracowni dzwonek, którym kiedyś ogłaszano początek i koniec lekcji. Obrazek zaczynamy od narysowania spłaszczonego koła, a nad nim szkicujemy część hełmu strażackiego, która kształtem przypomina dzwon. Następnie na górze dodajemy pałeczkę, aby móc go trzymać, a potem kreślimy figurę, która wygląda jak lizak. W ten sposób otrzymamy serce dzwonu, który wywołuje dźwięk odbijając się od jego ścian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować królika? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 23:01
W kolejnej odsłonie artystycznych warsztatów, Stworek Potworek pracował nad rysunkiem królika. Na początku namalował na kartce papieru kółko z wyrastającymi u góry uszami. W ten sposób otrzymał króliczą głowę, do której dodał tułów poprzez naszkicowanie figury przypominającej dolną część szachowego pionka. Kolejnym krokiem było dorysowanie królikowi łapek i stópek, a na koniec także noska i oczu. Całość pokolorował i schował do swojej kolekcji.
rozwiń zwiń