Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?

Proces tworzenia walizki na kółkach rozpoczynamy od narysowania na kartce wejścia do tunelu, które posłuży nam za kieszeń walizki. Wejście do tunelu otaczamy wałem ziemi, uzyskując kształt walizki. Na spodzie rysunku umieszczamy kółka, a na górze dodajemy dwa rodzaje rączek – jedna długa, wysuwana, a druga krótka, zwykła. Tym sposobem otrzymaliśmy walizkę na kółkach! 

Posłuchaj
02:52 2022_02_23 11_44_53_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować walizkę na kółkach?_ Stworek Potworek 23 lutego godz. 11:44

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 23.02.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Sporty zimowe. Jak narysować łyżwę?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 13:00
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Tym razem mistrz rysunku za pomocą czegoś, co kształtem przypomina but, dwóch stożkowym podpórek, leżącej laski oraz sznurowadła wyczarował łyżwę.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować łabędzia? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 13:09
Stworek Potworek miał w swojej pracowni nie lada wyzwanie. Do stworzenia najnowszego dzieła naszego artystę zainspirował słynny balet pod tytułem "Jezioro łabędzie". Domyślacie się, co narysował? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mój ulubiony dinozaur" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 16:00
Dziękujemy Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom wszystkie wspaniałe prace plastyczne, nadesłane w ramach zabawy "Mój ulubiony dinozaur". Zapraszamy do oglądania wyróżnionych prac. Ich autorzy otrzymają niespodzianki.
rozwiń zwiń