!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Łęczysko, cięciwa i strzały na przyssawki, czyli jak narysować łuk

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 13:17
Łabadabadaba! Tym razem Stworek Potworek nauczy Was, słuchacze-rysowacze, jak za pomocą grubej i półkolistej linii, kreski, przepychacza do rur kanalizacyjnych i fragmentów ptasich piór narysować bezpieczny łuk, którym strzela się strzałami na przyssawki.

Swoje dzieło rozpoczynamy od narysowania na kartce półkolistej linii, która posłuży za łęczyńsko łuku, czyli miejsce, za które chwyta łucznik, by napiąć łuk do strzału. Końce łęczyska musimy teraz połączyć prostą kreską – narysowaliśmy w ten sposób cięciwę łuku. Teraz przyszedł czas na przyssawkową strzałę, która wygląda bardzo podobnie do przepychacza do rur kanalizacyjnych. Na koniec strzałę uzbrajamy we fragmenty ptasich piór, by mogła latać, a następnie kolorujemy. 

Posłuchaj
02:55 2022_04_06 11_44_19_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować łuk?

 

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 6.04.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Najwyższy czas narysować zegar!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 21:42
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowej pracowni. Czy wiecie, jak wygląda budzik? Dokładnie tak, jak rysuje go nasz mistrz! [Zobacz video]
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować duszka?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 13:49
Czy duszek może mieć coś wspólnego z kręglami? Stworek Potworek nie ma co do tego wątpliwości. Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinien wyglądać duch?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować pióro wieczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 15:43
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Tym razem pokazał, jak za pomocą pięcioboku, górnej i dolnej części rakiety kosmicznej i czegoś, co można zaczepić o kieszeń narysować bardzo elegancki przedmiot, który służy do pisania.
rozwiń zwiń