!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować pióro wieczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 15:43
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Tym razem pokazał, jak za pomocą pięcioboku, górnej i dolnej części rakiety kosmicznej i czegoś, co można zaczepić o kieszeń narysować bardzo elegancki przedmiot, który służy do pisania.

Aby narysować pióro wieczne, na kartce kreślimy pięciobok, który przypomina grot strzały – to będzie stalówka pióra. Do stalówki dołączamy górną część rakiety, czyli długi prostokąt, stanowiący część pióra, którą trzymamy. Dolna część rakiety to grubsza i zaokrąglona część, do której przymocowany jest "zaczepiacz kieszeniowy". Pracę kolorujemy tak, jak chcemy i… pióro wieczne gotowe! 

Posłuchaj
03:06 2022_03_16 11_45_00_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3  Jak narysować pióro wieczne?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 16.03.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Zobacz także
Czytaj także

Uczymy krok po kroku - jak narysować misia?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:57
Jaka jest ulubiona przytulanka dzieci? W przypadku Smoka Adasia jedną z nich jest Miś Pompon, którego w rysunkowej pracowni stworzył Stworek Potworek. Podążajcie za jego wskazówkami, a już za chwilę będziecie mogli dodać swoje nowe dzieło do rysunkowej kolekcji Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Raz, dwa, trzy i korki narysowane! Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 08:00
Mistrz rysunku, Stworek Potworek nauczył najmłodszych słuchaczy jak prostymi kształtami narysować korki do gry w piłkę nożną. Krok po kroku wytłumaczył jak to zrobić za pomocą kilku prostych kształtów. Jeśli jesteście tego ciekawi, zapraszamy do wspólnego rysowania!
rozwiń zwiń