!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować monocykl?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:59
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Tym razem pokaże Wam, jak za pomocą rozłożonej lunety, siodełka rowerowego, koła oraz paru innych rowerowych elementów narysować jednokołowy rower, na którym chętnie jeżdżą cyrkowcy.
Jak narysować monocykl?
Jak narysować monocykl?Foto: PR
Obejrzyj
stworek potworek monocykl.mp4

Rysowanie rozpoczynamy od nakreślenia podstawy łączącej koło z siodełkiem. Ta do złudzenia przypomina rozłożoną, stojącą  lunetę. Następnie - w górnej części lunety -  przyda się siodełko. Dokładnie takie, jakie znajduje się w zwykłym rowerze. Na dole umieszczamy koło i mamy już główny zarys sylwetki monocykla. Teraz uzupełniamy nasz pojazd o korbę rowerową, szprychy i rowerową oponę. Teraz wystarczy pokolorować i monocykl gotowy! 

Posłuchaj
02:55 2022_05_11 11_45_28_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować monocykl

 

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 11.05.2022
Godzina emisji: 11:45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować malinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 15:06
Inspiracją do stworzenia kolejnego dzieła była chłodniejsza temperatura, która jest idealna do picia herbaty z sokiem malinowym. Swój rysunek Stworek Potworek rozpoczął od nakreślenia korali w kształcie wianuszka kulek. W ten sposób uzyskał kształt maliny do którego dodał kępkę listków na górze owocu. Kolejnym krokiem było wypełnienie korali pozostałymi kulkami, a na koniec pokolorowanie obrazka na czerwono i zielono.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować drabinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:58
W najnowszej audycji Stworek Potworek powiedział dzieciom jak za pomocą niezliczonej ilości kresek narysować drabinę. Ile poziomych a ile pionowych kresek trzeba narysować, a także jak sprytnie je połączyć, żeby powstała z tego drabina? Zapraszamy do słuchania i oglądania animacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować kaktusa? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 13:53
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy-rysowaczy do swojej rysunkowej pracowni. Tym razem spróbował narysować kaktusa. Według Stworka Potworka kaktus powinien mieć kształt nadmuchanego balonu. W miejscu, gdzie do balonu wdmuchuje się powietrze, nasz mistrz rysunku nakreślił dwa połączone ze sobą płaskie łuki, czyli górną część doniczki, a następnie dwie idące w dół i zbliżające się do siebie linie, połączone kolejnym płaskim łukiem. Całość pokolorował, a gotowego kaktusa uzbroił w niewielkie kreski przypominające igiełki.
rozwiń zwiń