Polskie Radio Dzieciom

"Kot w butach" - słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 11:11
Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent - emisję słuchowiska "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.
Słuchowisko Kot w butach na motywach bajki Charlesa Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej
Słuchowisko "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii RozbieckiejFoto: Polskie Radio Dzieciom

– Tę znaną wszystkim dzieciom włoską bajkę ludową, opowiedzieliśmy po swojemu i troszkę ją też poplątaliśmy, żeby słuchaczom miło było jej posłuchać. Dalej bohaterem tytułowym jest kot, tu się nic nie zmienia  – mówi o pomyśle na opowieść autorka scenariusza Julia Rozbiecka.

W słuchowisku udział biorą dziennikarze PRD: Ewa Gorzelak, Janusz Zadura, Wojciech Słupiński i Leszek Filipowicz, a partnerują im młodzi aktorzy - Tosia ChuderskaStaś Ruciński.


Posłuchaj
36:43 Kot w butach v3 - słuchowisko PRD.mp3 POSŁUCHAJ PEŁNEJ WERSJI SŁUCHOWISKA "KOT W BUTACH"

 

***
Oprócz premiery słuchowiska "Kot w butach" w Sylwestera PRD planuje zabawę i dla dzieci i dla dorosłych.

Już od godziny 20:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra?", "Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" i "Stare, znane, zapomniane".

Będzie dużo tanecznej muzyki dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców, tak aby cała rodzina mogła się dobrze bawić. A co będzie można usłyszeć? Gorące hity do tańca z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku, hity z czołówek list przebojów ostatnich lat, a także największe przeboje z dyskotekowych parkietów, które znają wszyscy – słowem – gotowy zestaw na każdą domową imprezę. Tej nocy muzycznie nie zabraknie niczego.

Sylwester z PRD potrwa do godz. 6:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

* * * 

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Sylwestrowe gry i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 07:15
Już za chwilę koniec roku. Pora więc zacząć przygotowania do sylwestrowych zabaw. W co się bawić, co tańczyć na tegorocznych zabawach sylwestrowych i karnawałowych oraz skąd wziął się zwyczaj balów sylwestrowych i jak takie zabawy wyglądały dawniej? O tym w dzisiejszej audycji
rozwiń zwiń