Polskie Radio
Section05
Popołudnik w PR Dzieciom

Jak żyją pszczoły? Ciekawostki o ulach i pszczołach w "Popołudniku" PRD

Co to jest ul? Kto w nim mieszka? Zabawa słowem ul. W czwartek 21 kwietnia zaprosiliśmy do słuchania dzisiejszego "Popołudnika". Słuchając audycji dowiedzieliśmy się również co dzieci wiedzą o ulach i pszczołach. Gościem był Tadeusz Dylon - Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, który opowiedział o tym z czego buduje się ul, jak wygląda, z czego się składa i czy zimą też mieszkają w nim pszczoły.
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci pszczoły miód edukacja przyrodnicza

"Kot w butach" - najnowsze słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent - emisję słuchowiska "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci piosenki dla dzieci słuchowisko dla dzieci

Dzień Małpy czyli wszystko o tych ciekawych zwierzętach

Wyróżniamy aż 260 gatunków małp. Dzielimy je na dwie kategorie: te z Nowego Świata i te ze Starego Świata. Małpy z Nowego Świata mieszkają w obu Amerykach, a małpy ze Starego Świata w Azji i Afryce. Łączy je dobrze rozwinięty mózg, pięć palców z kciukiem i paznokcie. Ale to nie wszystkie ciekawostki jakie możemy o tych ciekawych zwierzętach powiedzieć.
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci piosenki dla dzieci