X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem?". Pokonaj tremę i zacznij nagranie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:00
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego cyklu mówiliśmy o dziennikarskiej wrażliwości. W drugiej części porozmawialiśmy o tremie. Tak się bowiem czasem składa, że ta wrażliwość i trema idą ze sobą w parze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nasza młoda reporterka Sonia Wiśnios, tak jak obiecała nam ostatnio, porozmawiała z koleżanką o kolekcjonowaniu naklejek. Przyznała też, że bardzo się martwiła tym, jak to nagranie wyjdzie. Ale przecież nie musiała się tak bardzo martwić - bo pamiętajcie, że reporterskie nagranie - jeśli tylko nie jest "na żywo", czyli nie jest emitowane prosto na antenę - zawsze można powtórzyć i poprawić! Warto o tym pamiętać. A wtedy boicie się już troszkę mniej! Prawda?


Posłuchaj
03:51 Jak zostać reporterem 2.mp3 Jak zostać reporterem cz.2/Polskie Radio Dzieciom_08.09.2020.

 

Więc dziewczynka najpierw wymyśliła pytania, jakie zada koleżance, potem się z nią umówiła, włączyła sprzęt nagrywający i przeprowadziły ciekawą rozmowę. Sonia - zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami naszej reporterki, Agnieszki Ciecierskiej - szczegółowo opisywała naklejki, które widziała w albumie, przecież reporter musi być trochę "oczami" słuchacza i słowami "narysować" to, co widzi. Sonia nagrała też szelest albumu, co jest szczególnie ważne, bo pozwala słuchającym oczami wyobraźni taki album "zobaczyć".

Która z naklejek najbardziej się koleżance podobała, która najmniej, a na którą nie zamieniła się za żadne skarby? I czemu szczęśliwe dziewczynki, aż przytuliły się na koniec z radości? Zapraszamy do słuchania.

Kolejne reporterskie rozmowy już za tydzień.

Jeśli macie pytania do reporterów Polskiego Radia Dzieciom to zapraszamy do kontaktu e-mailowego na adres: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem "REPORTERZY".

Audycja: Jak zostać reporterem
Autor: reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Agnieszka Ciecierska
Data emisji: 08.09.2020.
Godzina emisji: 15.30.

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

jo/jr

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+
Zobacz także

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe audycje w jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:40
"Jak zostać reporterem", "Jak będę duży/jak będę duża", "zGRAjmy się", powrót cyklu "Opowieści z lasu Joszka Brody", premierowe słuchowiska oraz audycja dla nauczycieli i rodziców z udziałem ek-spertów z MEN - to tylko niektóre nowości jesiennej ramówki Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera audycji "Jak zostać reporterem"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 10:00
Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda radio? Oczywiście - może wyglądać jak skrzyneczka z podziałką i przyciskami, która jeszcze stoi czasem u babci w kuchni. Albo jak podłużny element kokpitu w samochodzie taty. Ale jak to się dzieje, że w radiu słychać dźwięki? I, co najważniejsze - jak te dźwięki należy przygotować, aby miały "emisyjną" jakość?
rozwiń zwiń