X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Montaż dźwięku radiowego. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 10:00
Wyobraźmy sobie, że pracujemy nad reportażem radiowym. Przemyśleliśmy już jego temat, przygotowaliśmy się do niego tak dobrze, że wiemy świetnie, co chcemy osiągnąć. Potem nagrywamy. A kiedy nagraliśmy już potrzebne dźwięki i wszystkie rozmowy na rejestrator dźwięku (telefon, magnetofon, albo na coś innego) - to robimy z tym dalej? Jeśli intuicja wam podpowiada, że samo nagranie dźwięku to nie wszystko, to macie rację, bo nagranie to zazwyczaj ta mniejsza część całej reporterskiej pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Po nagraniu czas zacząć montaż - czyli sprzątanie w nagranych dźwiękach. 

Posłuchaj
07:26 jak zostać reporterem 25.11.mp3 Montaż dźwięku radiowego. Jak to zrobić? (Jak zostać reporterem/Polskie Radio Dzieciom)_25.11.2020.

Tak samo jest z montażem - jeśli będziesz dużo ćwiczyć, będzie dużo prostszy. Co w takim razie zajmuje tak dużo czasu? Ano - najczęściej kompozycja, czyli ułożenie nagranych dźwięków w tak ciekawą historię, żeby zainteresowała słuchaczy. I ten tytułowy montaż, oczywiście - czyli używanie komputerowych funkcji "wytnij", "kopiuj" i "wklej" w różnych programach do "obróbki" dźwięku. 

W cyklu "Jak zostać reporterem" Patryk Bartoszewski ciekawie wytłumaczył zasady prostego montażu dźwięku. Jeśli chcecie zostać reporterem - warto posłuchać tego nagrania.
W grudniu w naszym reporterskim kąciku radiowym spotka się z wami kolejna reporterka Polskiego Radia Dzieciom - Marta Kawalec.

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Patryk Bartoszewski.
Data emisji: 17.11.2020.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.  

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.


Zobacz więcej na temat: dźwięki wyobraźnia
Zobacz także

Czytaj także

Budowanie emocji w reportażu. Siła tkwi w szczególe

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 23:55
Z minionych 3 wydań "Kącika reporterskiego" wiemy już, jak trzymać telefon, żeby dobrze nagrywać dźwięki, wiemy też, że reporter musi słuchać różnych odgłosów, nagrywać je i pytać tych z którymi rozmawia o bardzo wiele rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ABC nagrywania mini reportaży przy użyciu smartfonu "Jak zostać reporterem"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:31
Jak należy trzymać smartfon, żeby dźwięk dobrze się nagrał? Jan usłyszeć nie tylko nagrywane słowa ale także wszystkie dźwięki dookoła nas? Jak zadawać pytania by rozmowa była ciekawa? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Julia Rozbiecka, reporterka Polskiego Radia Dzieciom, autorka październikowego cyklu "Kącik Reporterski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nagrać głos i jak go uszlachetnić?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 21:00
Nie wystarczy nagrywać. Warto nadać naszej wypowiedzi głębszą barwę, podobną do tej, jaką nagrywać można w studiu radiowym. Robi się to po to, żeby głos prawidłowo wybrzmiał. Wiecie, jak to zrobić?
rozwiń zwiń