X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Pytania podczas wywiadu. Po co są i do czego się reporterowi przydają?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 01:22
W kolejnej części wspólnego przygotowywania reportażu Kornelka, Benio i Marta, zastanawiali się jak i po co reporter ma zadawać pytania. Bo na przykład kur pytać nie warto, i tak pewnie nie odpowiedzą. Kury warto nagrać, bo po prostu są w miejscu nagrania i robią dużo fajnego szumu, ale nie warto zadawać im pytań.
Do słuchania Jedynki Dzieciom zapraszamy już od 19.10
Do słuchania "Jedynki Dzieciom" zapraszamy już od 19.10Foto: Glow Images/East News

Za to, jak się okazało z nagranego reportażu - warto zadawać pytania ludziom, którzy wiedzą dużo o tym, co nas interesuje. A kimś, kto bardzo dużo wiedział o swoich kurach był dziadek. Okazało się więc, że kura kurze nierówna i że każda z nich jest tak wyjątkowa, że nawet znoszą jajka o różnych kolorach! 

Posłuchaj
06:12 kącik reporterski 15.12.mp3 Pytania podczas wywiadu. Po co są i do czego się reporterowi przydają? (Jak zostać reporterem/Polskie Radio Dzieciom)_15.11.2020.

 

Warto posłuchać tego nagrania. Dzięki niemu na pewno się przekonacie, dlaczego warto, żeby reporter - mówiąc wolno i wyraźnie - zadawał rozmówcy wiele pytań.

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 15.12.2020.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia DAB+ dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Myszka Fela i zbiórka Zuchów

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:45
Dzielna reporterka Fela straszliwie się w coś zaplątała. Kręciła się wokół własnej osi, stękała, starała się wyswobodzić, a udało jej się to przede wszystkim dzięki waszemu wsparciu. Trzymaliście za nią kciuki i się udało! A kiedy już była bezpieczna, okazało się, że czymś co ją więziło… była stara dziurawa, choć miękka - ucięta SKARPETA bez stopy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
rozwiń zwiń