X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jakim obróbkom można poddać nagranie radiowe?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 12:13
W pracy reportera oprócz tematu, ludzi i ich historii równie ważny jest dźwięk. Za pomocą specjalnych programów komputerowych jesteśmy w stanie go zmienić, a co za tym idzie, ulepszyć.
zdjęcie ilustarcyjne
zdjęcie ilustarcyjneFoto: Shutterstock/Titima Ongkantong

Dźwięki nagrane na komórkę lub dyktafon możemy przerzucić na komputer, a następnie poddać je obróbce. Jeśli chcemy sprawić, aby nie można było rozpoznać osoby z którą się rozmawiało, ale pragniemy zachować sens słów, zniekształcamy wtedy głos rozmówcy poprzez zmianę wysokości jego brzmienia. Oprócz tego możemy dodać także wygenerowane przez komputer szumy. Z drugiej jednak strony, dzięki cyfrowym efektom jesteśmy w stanie pozbyć się niepożądanych dźwięków i odgłosów. 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 15.06.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Do czego mówią aktorzy w radiowym teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:42
Kiedy idziemy do teatru widzimy scenę i aktorów. W przypadku słuchowisk dużą rolę odgrywa wyobraźnia słuchaczy, którą pobudzają dźwięki i głos nagrane i wzmocnione przez mikrofony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pracować by nie przeszkadzać innym?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:16
Często praca reportera lub dziennikarza wiąże się z uważną obserwacja otaczającego nas świata i zbieraniem o nim informacji. Istotne jest natomiast, by robiąc to nie przeszkadzać innym i być wrażliwym na co, to widzimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprzez dźwięk uwiecznić chwilę?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:25
Dzięki materiałom pozostawionym przez poprzednie pokolenia jesteśmy w stanie się domyślić, jak wyglądało kiedyś życie. Niestety z czasem słowa zapisane na kartce lub tabliczce zanikają, a budynki ulegają zniszczeniom przez co nie są one trwałe. Na szczęście w dzisiejszych czasach posługujemy się lepszymi metodami, które mogą uwiecznić obecne czasy, a są nimi nagrania.
rozwiń zwiń