X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Antek Sojka gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 23:45
Gościem audycji był Antek Sojka. Syn Stanisława Sojki w 2018 roku wydał debiutancki album zatytułowany "Po Niebie". Płyta zawiera 11 utworów utrzymanych w ciekawej stylistyce, w której można odnaleźć wiele różnych "smaków i barw". Połączenie subtelnej, czasami wręcz wyszukanej elektroniki z tradycyjnym instrumentarium daje poczucie przestrzeni, która od pierwszych dźwięków wciąga i hipnotyzuje.
Fragment okładki albumuPo niebie Antka Sojki
Fragment okładki albumu"Po niebie" Antka SojkiFoto: Mat.promocyjne

W tych piosenkach słychać wielkie zamiłowanie Antka do melodii i mądrych tekstów, w których słowa wręcz płyną. Wszystko, o czym Antek opowiada, jest prawdziwe i dziwnie bliskie. To naprawdę interesująca propozycja, która odkleja się od mainstream’u i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Teraz Antek Sojka powraca z piosenką "Zabiorę Ciebie…", która zapowiada nowy album artysty. W utworze można też usłyszeć córkę muzyka.

Posłuchaj
120:21 19.02. Jestem.mp3 Rozmowa Damiana Sikorskiego z Antkiem Sojką

 

Piosenka stworzona z różnych okazji. Przede wszystkim jest to wynik pracy z moją córką i jej wspaniałymi talentami. Jest to wynik wielkiego pragnienia mojego, żeby zrobić coś ważnego.
Tworzenie dla dzieci i z dziećmi jest czymś niezwykłym, bo nakłada szereg ograniczeń jednocześnie otwierając nowe światy muzyczne i zwracając uwagę na rzeczy, na które uwagi zwracać nie zwykliśmy- skomentował nowy utwór Antek Sojka. 

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" 
Prowadzi: Damian Sikorski
Gość: Antek Sojka
Data emisji: 19.02.2021.
Godzina: 23.00 - 01.00

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" w każdy piątek między 23.00 - 01.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


Zobacz także

Czytaj także

Marcelina gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 10:00
Gościem audycji była Marcelina, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W 2011 została wydana jej debiutancka płyta, która zyskała bardzo dobre opinie zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej "Warto" w kategorii Muzyka oraz nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2012 roku Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June "July Stars". We wrześniu ukazał się nowy album zespołu Happysad, na którym także zagościła Marcelina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem muzykiem. Jestem rodzicem". Rozmowa z Olgą Barej

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 12:15
Gościem  Damiana Sikorskiego  Polskim Radiu Dzieciom była Olga Barej. Głos, uśmiech i naturalna sceniczna osobowość Olgi potrafią oczarować każdego słuchacza. Wie, jak stworzyć na scenie wyjątkowy, intymny klimat, lecz nieobce są jej też mocne, rockowe dźwięki. O Oldze Barej usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2011, gdy wygrała program Szansa Na Sukces. Już wtedy zachwyciła widzów i znawców muzyki swoim wokalem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyka rocka w audycji Damiana Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 22:00
W niedzielny wieczór na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawiły się nowości m.in od Buslava, Kwiatu Jabłoni, Rosalie i grupy Foo Fighters. Ponadto w audycji zagościło trochę klasyki rocka.
rozwiń zwiń