Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Marika

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 23:30
Marika jest artystką piszącą teksty piosenek oraz komponującą muzykę dla siebie, a także wielu innych artystów, również bardzo znanych nazwisk polskiej estrady. 
Marika
MarikaFoto: fb.com/MarikaOfficial

Ta charyzmatyczna artystka sceniczna od początku swojej drogi dała się poznać swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki. Jako debiutantka zaczęła występować w małych klubach muzycznych z najlepszymi DJ-ami branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny i występować na nich, nie tylko w Polsce.

Marika, jako estradową postać (w imponujących warkoczykach), zapewne znana jest uczestnikom przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji.

Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. "Moje serce". Utwór ten stał się HIT-em i zaczęto o niej mówić "Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu".

Posłuchaj
58:47 [DAB]Dzieciom (PCM) 17 marzec 2023 22_01_35_JMR.mp3 17.03.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Marika wydała do tej pory 5 własnych, długogrających albumów, które były zauważone przez branżę muzyczną. Otrzymywała nominację do Fryderyków w kategoriach: "Nowa Twarz Fono-grafi", "Album Roku Hip-hop / r’n’b", "Hip-hop /r'n'b / reggae" i "Wokalistka Roku". Była też nominowana do Superjedynki w kategorii: "Debiut Roku" i "Płyta Pop".

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 17.03.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 22.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Korneliusz Flisiak

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 23:30
Gościem audycji był Korneliusz Flisiak - producent muzyczny, tata. Uczył się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, produkuje i nagrywa dla wielu artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Bartek "Borówka" Borowicz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 23:30
Bartek "Borówka" Borowicz pracował jako dziennikarz w wielu redakcjach. Rzucił to wszystko, bo zaczął organizować koncerty. Ale nie wielkie a’la Opener, lecz te małe, kameralne - dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4000 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów - od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne..
rozwiń zwiń