Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
Dziękujemy za udział w konkursie Kolorowy piórnik w PR Dzieciom
Dziękujemy za udział w konkursie "Kolorowy piórnik" w PR DzieciomFoto: PR

Poniżej przedstawiamy listę Laureatów konkursu „Kolorowy Piórnik 2022” wraz z kolorem w którym praca została wykonana:

  1. Liliana Łęska - 7 lat - Trzebiatów - SREBRNY
  2. Nadia Nadolna - 11 lat - Robakowo ​- NIEBIESKI
  3. Olga Puton - 12 lat - Łupawa – NIEBIESKI
  4. Nela Łakomiec - 11 lat - Ostrowiec Świętokrzyski – ZIELONY
  5. Jan Płomiński - 7 lat -  Kraków  - POMARAŃCZOWY

Kolejność podanych nazwisk Laureatów jest przypadkowa.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu za udział. Wybór prac był dla redakcji PR Dzieciom trudnym zadaniem ponieważ spłynęło mnóstwo przepięknie wykonanych prac. Dzieci wykazały się wyjątkową kreatywnością i pomysłowością.

Dziękujemy za wszystkie prace, które otrzymaliśmy, zarówno te z Polski jak i z zagranicy.
W tym roku na konkurs "Kolorowy piórnik" spłynęło bliski 230 prac!

Konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik", skierowany był do dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Zadaniem konkursowym było przygotowanie własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej. Tematem przewodnim konkursu była szkoła lub przedszkole i jego wnętrze..

Jak wyglądają placówki słuchaczy Polskiego Radia? Czy kryją się w nich ciekawe zakamarki? Jakie zajęcia  szkolne uczniowie i przedszkolaki lubią najbardziej? W odpowiedzi na te pytania dzieci zilustrowały swoją szkołę lub przedszkole.

Technika i format są dowolne, ale co ważne - praca miała być stworzona jednym kolorem. Sfotografowane prace, podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, należało przesłać e-mailem na adres: konkurs.dzieci@polskieradio.pl. W tytule wiadomości należało wpisać "KOLOROWY PIÓRNIK".

 

Autorzy 5 zwycięskich prac otrzymają zestaw przyborów szkolnych.

REGULAMIN KONKURSU KOLOROWY PIÓRNIK

Zdjęcia prac plastycznych należało przesyłać do 23 września br. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Wyniki zostaną ogłoszone na FB oraz stronie Polskiego Radia Dzieciom 30 września 2022 roku w formie "Radio-albumu". 

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - Nadajemy na Dziecięcej Fali!

Zobacz także