Polskie Radio Dzieciom

Poznaj Laurę Bączkiewicz - polską reprezentantkę na Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 08:00
25 września po godzinie 15:00 w studiu nr 5 rozegrał się wielki finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022". O miano reprezentanta Polski podczas Eurowizji dla dzieci ubiegali się Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog i Laura Bączkiewicz. Każdy z finalistów wykonał piosenkę związaną z tematem odcinka, w którym wcześniej występował. Po przeliczeniu głosów do ścisłego finału trafili Laura Bączkiewicz oraz Aleksander Maląg. Decyzją jurorów i telewidzów polską reprezentantką podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Laura Bączkiewicz.
Laura Bączkiewicz i Marta Powałowska
Laura Bączkiewicz i Marta PowałowskaFoto: Polskie Radio Dzieciom

Konkurs Piosenki Eurowizja Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Armenii. Dzisiejszy Gwiazdozbiór przeniesie nas na moment w czasie. Odwiedzimy studio nr 5, w którym tydzień temu wybrano polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior 2022. Zajrzymy również do sali kinowej, a naszą gwiazdą tygodnia będzie Laura Bączkiewicz - tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior. W audycji Gwiazdozbiór opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z Eurowizją. "Jest to wspaniałe uczucie, bo zawsze marzyłam o tym, żeby pojechać na tę Eurowizję i być w tej eurowizyjnej małej rodzince” mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Laura będzie reprezentować Polskę z piosenką "To The Moon”, czyli "Lot na Księżyc”

Posłuchaj
59:50 2022_10_02 15_00_23_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Poznaj Laurę Bączkiewicz_"Gwiazdozbiór"_2.10.2022.

Na pomysł, żeby Laura Bączkiewicz pojechała na casting do Eurowizji wpadł jej nauczyciel śpiewu. Przypomnijmy, że do finału Laura dostała się za sprawą Złotego Biletu. - Nie spodziewałam się tego, bo nigdy się to nie zdarzyło, więc był to dla mnie ogromny szok, ale oczywiście bardzo się ucieszyłam – wspomina młoda wokalistka. Jak mówi, śpiewa od urodzenia, ale trafiać w dźwięki zaczęła, gdy miała cztery lata. Wtedy bardzo lubiła karaoke. Rok później zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu. - Gdy miałam pięć lat występowałam już na różnych scenach, na różnych festiwalach – mówi gwiazda tygodnia – Sprawiało mi to ogromną radość. Niedługo później Laura wzięła udział w piątej edycji programu "The Voice Kids”. 

W wolnym czasie Laura spędza czas z rodziną , ze znajomymi i ze swoimi zwierzętami. Jak zdradziła na antenie Polskiego Radia Dzieciom, jednym ze skutecznych sposobów na odstresowanie się jest  dla niej pójście na do lasu na grzybobranie. Polska reprezentantka nie ukrywa, że czasu wolnego ma obecnie niewiele, dlatego stara się celebrować każdą chwilę. Przed Laurą wiele prób, które przygotują ją do Eurowizji. Będzie ćwiczyć nie tylko piosenkę, ale też choreografię. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wysłuchania audycji Gwiazdozbiór z udziałem polskiej reprezentantki na Eurowizji Junior 2022, Laury Bączkiewicz.  

Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022 Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022

Po więcej zapraszamy do audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom w niedzielę o godz. 15.00.


Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 


Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Laura Bączkiewicz
Data emisji: 2.10.2022
Godzina emisji: 15:00


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

W "Gwiazdozbiorze" o Tour de Pologne Junior opowiedział Oliwier Bojnarowicz

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 23:06
Tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne Junior zwyciężył Oliwier Bojnarowicz – młody kolarz, dla którego ta wygrana jest jednym z jego większych osiągnięć. Jak wyglądały jego przygotowania do tego wyścigu i co motywuje go do pracy nad kondycją? O tym usłyszeć można w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
rozwiń zwiń