Polskie Radio Dzieciom

Feliks Matecki gościem "Gwiazdozbioru" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 15:00
W Gwiazdozbiorze rozsiadamy się w fotelu kinowym i przyglądamy się ostatnim premierom. Gwiazdą tygodnia jest młody i zdolny aktor, który przed kamerą występuje od siódmego roku życia. Gra zarówno w filmach, jak i serialach, ale przez skromność nie chce jeszcze nazywać się aktorem. W zeszłym roku miała miejsce głośna premiera filmu "Orlęta. Grodno ’39”, w którym zagrał główną rolę. 
Feliks Matecki - w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Feliks Matecki - w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Jako dziecko poszedł na casting do serialu i udało się. Tak rozpoczęła się jego przygoda z występowaniem na ekranie. Od początku bardzo duże znaczenie miało dla niego wsparcie rodziców i tak pozostaje do dziś. Obecnie Feliks ma czternaście lat, co oznacza, że aktorstwem zajmuje się już połowę swojego życia. Nie jest to jednak jego jedyne zainteresowanie. 

Kiedy nie jest na planie czy zajęciach przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty, z ogromną pasją gra w piłkę nożną. Jak zdradził, jego największe marzenie dotyczy właśnie sportowych osiągnięć. Mimo to nie zamierza rezygnować ze ścieżki aktorskiej i stara się ciągle iść naprzód. 

Posłuchaj
59:25 2023_03_19 15_00_09_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Feliks Matecki gościem "Gwiazdozbioru" w PR Dzieciom_Gwiazdozbiór 19 marca 2023

W audycji Gwiazdozbiór Feliks opowiedział m.in. o tym, jak to jest grać główną rolę w filmie opartym na faktach, być młodym i bardzo utalentowanym aktorem, a także o tym, jak spędza czas wolny, którego nie ma w swoim życiu zbyt wiele, jednak każdą aktywność, której się podejmuje, wykonuje z przyjemnością.  

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Feliksem Mateckim na Antenie Polskiego Radia Dzieciom! 

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Gość: Feliks Matecki – aktor

Data emisji: 19.03.2023

Godzina emisji: 15:00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

O jeździe konnej z Alicją Marszałek Filipek

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 15:00
Swoją przygodę z jazdą konną Alicja Marszałek Filipek rozpoczęła w bardzo młodym wieku. W wspomniała, wszystko zaczęło się od miłości do wspaniałych zwierząt, jakimi są konie. Zawody, w których młoda amazonka bierze udział to takie zawody, w których jeździ się na sportowych kucykach.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Nakielska zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa generacja" o drodze do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 12:07
24 marca miał miejsce wielki finał "You Can Dance. Nowa generacja". Była to druga odsłona programu skierowanego do młodych tancerzy. Nie dziwi więc, że gwiazdą tygodnia została tegoroczna zwyciężczyni programu, Wiktoria Nakielska. Młoda tancerka ma 13 lat, a tańcem zajmuje się już od dziesięciu, z małą przerwą na gimnastykę artystyczną i akrobatykę. Jaka była jej droga do wielkiej wygranej? Zapraszamy do lektury!
rozwiń zwiń